Google překladač: English Deutsch

Bottling 1 Značení-Abrasiv-Co přinesla nová technologie při značení brusných kotoučů? Ve společnosti ABRASIV značili brusné kotouče pomocí aplikátoru etiket s dotiskem termotrasnferovou tiskárnou. Každý typ kotouče ale vyžadoval samostatný štítek, a tak se rozhodli
pro změnu. Nově vypaluje znaky na kotouče laser.

Co změna technologie firmě přinesla?
ABRASIV a.s. je česká firma sídlící v Mladé Boleslavi, která od roku 1990 dodává na trh brusiva a techniku pro průmysl i řemesla. Zaměřuje se především na prodej brusných a řezných kotoučů, diamantových kotoučů, brusných papírů, ručních a pásových brusek, vrtáků a dalších nástrojů.

Sázka na laser
Jak značit efektivněji a levněji různé typy kotoučů? Odpovědí je CO2 laser. Technologie budoucnosti s minimálními náklady na provoz a údržbu. Pro ABRASIV jsme vybrali CO2 laser HGTECH LSC. Ten splňoval veškeré požadavky společnosti:
• vypálení alfanumerických znaků a čárových kódů,
• flexibilní značení variabilních dat na různé typy kotoučů,
• tisk na plochu až 180×180 mm.

Ohromující přesnost a vysoká odolnost
Pro potisk různých typů kotoučů je důležité přesné umístění znaků. O to se stará software laserové tiskárny, který dohlíží na pozici každého produktu. Kotouč je dopravován po dopravníku a zafixován na trnu, aby byla zajištěna jeho stabilita.
CO2 laser odpálí tenkou vrstvu materiálu z černého štítku – tím je zajištěna optimální čitelnost. Na kotouč se značí informace o kvalitě brusného materiálu, hrubosti a čárový kód. Výhodou značení CO2 laserem je také jeho vysoká odolnost, což je u produktů pro průmysl či řemeslníky nutností.

Až 100 různých druhů tiskových dat
Díky instalaci CO2 laseru se v ABRASIVU zefektivnilo a zlevnilo značení brusných kotoučů. Označení jednoho brusného kotouče trvá pouze 2 sekundy v krokovém pohybu linky. Ale instalace CO2 laseru znamená výhodu pro firmu i do budoucna.
Do nastavení lze uložit až 100 různých druhů tiskových dat – výhledově tak laser nemusí značit pouze brusné kotouče, ale také jiné výrobky společnosti. Konfigurace tiskárny umožňuje potisk i v kontinuálním provozu, případně se zapojením dvou tiskových hlav pro ještě větší rychlost. Stejně tak je možné zvětšit plochu tisku až na 800×800 mm.
CO2 laser tak představuje chytrou investici, která se v dlouhodobém horizontu jednoznačně vyplatí.
Bottling 2 kotoucBottling Printing
Bezručova 651/25
692 01 Mikulov
tel.: +420 777 003 691
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.bprinting.eu

Kalendář akcí

<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..