Google překladač: English Deutsch

Společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s., český výrobce kuličkových a trapézových šroubů, neustále přichází s novinkami ve svém výrobním programu s cílem uspokojovat zvyšující se potřeby a požadavky svých zákazníků.

ksk-01

Začátkem roku 2011 společnost úspěšně zavedla novou technologii výroby extrémně dlouhých trapézových šroubů s celkovou délkou až 12 m vyráběných z jednoho kusu hřídele. Na druhou polovinu letošního roku připravuje další inovaci, a to kuličkový šroub s poháněnou maticí a integrovanými ložisky.

 

Jedná se o konstrukční celek určený pro přímou montáž do suportu zařízení a k napojení na pohon přes ozubená kola nebo kola pro ozubené řemeny. Na tělese matice jsou vybroušeny ložiskové dráhy pro radiálně-axiální ložiska a matice je přímo uzpůsobena pro montáž ozubeného kola pro výše uvedené varianty pohonu. Výběr předepnutých ložisek a jejich částí je volen s ohledem na únosnosti vlastní matice kuličkového šroubu (dále jen KŠ). Třída přesnosti ložisek je rovněž volena dle přesnosti vlastního KŠ.

Tento kompaktní celek je naplněn trvalou tukovou náplní a případné domazávání matice i ložisek se provádí ručně pomocí mazacího otvoru. Mazací otvor lze přizpůsobit požadavkům zákazníka. Standardně je tento komplet dodáván s předepnutou dvojicí matic vybavených efektivním externím převodem kuliček v axiálním otvoru vedeném nad závitem v tělese matice. V případě aplikace dvouchodého závitu je možné realizovat předepnutí v rámci pouze jedné matice a získat tak velmi kompaktní pohonnou jednotku pro vysoké rychlosti a zrychlení. Příklady a technické parametry provedení najdete v nově připravovaném katalogu a následně i na internetových stránkách společnosti.

ksk-02

Toto řešení dává možnost výrobcům kovoobráběcích strojů a dalších zařízení použít ekologicky přijatelnější a energeticky úspornou variantu pohonu, než je standardní uspořádání s pohonem hřídele, který se negativně podílí na potřebném výkonu pro jeho roztočení a tímto reflektuje na požadavky nově připravované Evropské legislativy v tomto směru.

Varianty provedení:

  • využití předepnutí dvouchodého KŠ a zkrácení maticové jednotky o vlečenou matici
  • aplikace pouze jedné matice s vůlí a zkrácení maticové jednotky o vlečenou matici

Tyto a další chystané novinky firmy KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s. Vám budou představeny v průběhu letošních veletrhů EMO Hannover 2011 (19. – 24. 9. 2011, pavilon 6, stánek K24) a MSV Brno 2011 (3. – 7. 10. 2011, pavilon P, stánek 085).

Těšíme se na Vaši návštěvu našeho stánku a na spolupráci s Vámi.

 

ksk-03KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM, a.s.

Výrobní závod: Blanenská 257, 664 34 Kuřim

tel: +420 541 102 500

fax:+420 541 103 634

e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

http://www.ks-kurim.cz