Google překladač: English Deutsch

Řešení lze aplikovat automatizovanými metodami, aby se tak snížily náklady na montáž a aby se zkrátila doba uvedení na trh. Divize Parker Chomerics představila nová řešení na ochranu dronů před elektromagnetickým rušením a přehřátím. Drony fungující v blízkosti vysílačů mobilního signálu, budov, antén, vedení vysokého napětí a dalších překážek mohou být zasaženy vážným elektromagnetickým rušením (EMI), které ohrožuje jejich výkon a bezpečnost.

Parker 1 PAREU918A CDE -Dro

Parker 2 PAREU918A 65-00-GEDalším významným problémem je přehřátí způsobené vysokým procesním zatížením elektroniky dronu a výkonných rotorů.
Zvládání výzev EMI vyžaduje vysoce účinné stínění, které chrání vnitřní elektroniku před selháním. Rovněž je vyžadováno tepelné řešení umožňující efektivní provoz dronu tím, že zabrání riziku přehřátí.
Předpokladem pro komerční úspěch je to, aby drony mohly být vyráběny hromadně. Jakékoliv řešení stínění by tedy mělo umožňovat použití automatizovaných metod, aby se snížily náklady na montáž. Drony také vyžadují řešení, která mohou snížit hmotnost a umožnit efektivní připojení dronu k řídicí jednotce. Klíčovou charakteristikou je také odolnost proti povětrnostním vlivům.

Pro splnění těchto požadavků se používá těsnění EMI Parker Chomerics CHOFORM® 5575, Form-In-Place (FIP). Tento roboticky dávkovaný materiál lze přímo aplikovat na hliníkový odlitek dronu, aby fungoval jako bariéra, která zastaví vzájemné propojení elektrických obvodů a případné předčasné selhání.

Těsnění CHOFORM 5575 je postříbřený silikonový materiál plněný hliníkem vytvrzený proti vlhkosti, který nabízí účinnost stínění až 80 dB. Použijete-li těsnění FIP, ušetříte až 60 % prostoru a hmotnosti v krytu dronu, protože příruby mohou být úzké až 0,76 mm. Těsnění CHOFORM 5575 má při nanášení na hliník vysokou odolnost proti korozi a zabraňuje galvanické korozi v elektronické skříni.

Pro zmírnění tepelných vlivů vyvinula divize Parker Chomerics gel THERM-A-GAP™ GEL 37. Tento produkt nabízí tepelnou vodivost 3,7 W/m-K a používá se k vedení tepla z čipové sady do pouzdra dronu.

Tento předem vytvrzený jednosložkový termální gelový materiál lze automatizací dávkovat přímo na čipovou sadu, což výrazně zkracuje dobu výroby. THERM-A-GAP GEL 37 má měkkou pastovitou konzistenci, která eliminuje jakékoliv namáhání elektronických součástek a nevyžaduje žádné míchání ani vytvrzování.

Přidání stínění EMI a tepelného řešení do dronu prostřednictvím automatizovaných metod zlepšuje produktivitu a zkracuje dobu uvedení na trh.

Další informace o řešení stínění EMI a tepelném řízení najdete na stránce www.parker.com/chomerics.

O Divizi Chomerics
Chomerics je divizí společnosti Parker Hannifin Corporation a je součástí skupiny Engineered Materials Group. Je mezinárodním lídrem ve vývoji a používání elektricky a tepelně vodivých materiálů v elektronice, dopravě a alternativních energetických systémech. Podrobnosti naleznete na stránce www.parker.com/chomerics

O společnosti Parker Hannifin
Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.