Google překladač: English Deutsch
Inzerce
TESA

conrad obr3Ať jste lesník, který hodiny pracuje s hlučnou motorovou pilou a kolem něj odletují kousky kůry a větví, nebo pracujete s chemikáliemi je pro vás nutností se chránit. Jednoznačně nejdůležitějšími prvky jsou ochrana hlavy, a s tím spojená ochrana našich smyslů (sluchu, zraku), dýchacích cest a celého obličeje.

Ochrana hlavy
Přilby, jedny ze základních pomůcek ve stavebnictví a řemeslnictví, jsou vyráběny z kvalitních plastů a jsou vybaveny upínacím třmenem. Nedílnou součástí je i zlepšující se komfort nošení, přilbu je možné otáčet o 180°. Další inovací dnešních moderních přileb je vybavenost UV senzorem. Firma Peltor ho nazývá UVicator a tento senzor mění pod vlivem UV záření svoji barvu z červené na bílou, poté je potřeba helmu vyměnit.

Ochrana sluchu
Špunty do uší nebo mušlové chrániče (sluchátka) to jsou jen dvě základní kategorie ochranných pomůcek v hlučném prostředí.
Útlum aneb SNR – jedná se o hodnotu, o kterou se poníží propustnost hluku v decibelech.
Při vrtání, frézování a broušení vyprodukujeme hluk až kolem 120 dB a to je při dlouhodobém zatížení pro náš sluch poškozující.
Běžně dostupné jsou zátkové chrániče sluchu neboli klasické pěnové špunty do uší. Jejich útlum se pohybuje kolem 30 dB.
Pro zvolení správné ochrany sluchu je ideální nejdříve prostředí změřit hlukoměrem a poté zvolit správný typ s dostatečným útlumem. Např. ve velmi vlhkém a teplém prostředí je vhodné použít zátkové tlumiče, oproti tomu v prašném prostředí se používají mušlové chrániče, které zajistí 100% ochranu vašeho sluchu.
Revolučním produktem v této oblasti jsou elektronické špunty do uší Peltor LEP-100 EU s proměnlivým útlumem až 38 dB, kdy špunty reagují na okolní hluk a díky němu nastaví vhodný útlum. Navíc při nízké hladině hluku signál zesílí.

Ochrana dýchacích cest
Roušky
Roušky, polomasky a celoobličejové masky s filtrem jsou tři základní typy ochran vašich dýchacích cest a úst. Cenově nejdostupnější jsou roušky, bez dodatečného filtru, které jsou vhodné pro stavební práce v prašném prostředí a jsou označovány specifikací FFP1 (faktor ochrany 4× NPK-P). Materiálem je většinou netkané skelné mikrovlákno. Pro lepší dýchání pod rouškou jsou některé respirátory vybaveny výdechovým ventilkem, který zvýší komfortní teplotu a vlhkost pod rouškou. Jsou tedy vhodné pro činnosti a aplikace, kde dochází k vytváření prachu a aerosolům na bázi vody a oleje. Při vytváření opravdu jemného prachu jsou již vhodné respirátory specifikace FFP2, které mají faktor ochrany (NPK-P) 2× až 3× větší než FFP1. A nejúčinnějšími respirátory jsou se specifikací FFP3, která nabízí až 12× větší účinnost ochrany a jsou vhodné proti částicím netěkavých kapalin a ve farmaceutickém průmyslu.

Polomasky a celoobličejové masky
Vyznačují se ochrannou proti plynům a výparům. Umožňují výměnu filtrů dle požadavku. Jako příklad můžeme uvést polomasku Willson Valuair Plus, u které je potřeba vhodnou sadu filtrů objednat separátně a klasickou celoobličejovou masku 3M 4255 s filtrem s ochranou třídou FFA23D.

Ochrana očí
Ochrana zraku je další nedílnou součástí vaší bezpečnosti v prašném a nebezpečném prostředí, kdy úlomky materiálu mohou nepříjemně zasáhnout váš obličej, případně oči. Ochranné brýle by měly být základní součástí vaší pracovní výbavy např. brýle 3M OX3000.

Chránit se je důležité při každé pracovní činnosti. Někdy je to dané předpisy (BOZP), při jednotlivých činnostech, jindy je potřeba se řídit vlastním pocitem a chránit si své zdraví, protože to máme jen jedno.

velkoobchod.conrad.cz

conrad obr2


Inzerce
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce