Google překladač: English Deutsch

Víte, co mají společného Rolls-Royce, Kalašnikov, Beatles a Anritsu? Každý z nich je nestárnoucí a do značné míry nepřekonatelnou legendou ve své oblasti, ať již jde o automobilový průmysl, zbrojní průmysl, populární hudbu nebo profesionální měření teploty. Jméno japonské firmy ANRITSU, založené již v roce 1895, se stalo celosvětovým pojmem, s nímž se setkal každý, kdo někdy čelil nejnáročnějším požadavkům na měření teploty. Kvalitních digitálních teploměrů a teplotní čidel je na trhu nepochybně vícero, leč v okamžiku, kdy průmyslové aplikace vyžadují skutečně vysokou přesnost a současně i vysokou rychlost měření, se váš výběr nutně dramaticky zúží, abyste nakonec stejně sáhli po značce Anritsu.

Airflow 1 Obr 001

Výjimečné vlastnosti
Důvody jsou více než zřejmé: přesnost nejrozšířenějšího termočlánku K v rozsahu 0 °C ... +1 200 °C je ±2,5 °C nebo ±0,75% z měřené hodnoty a časová odezva T99 je u nejpoužívanějších dotykových čidel řady A neuvěřitelných 1,5 s. Triádu výjimečných vlastností završuje garantovaná životnost čidel přes 75 000 kontaktů. A právě kombinace těchto tří výjimečných kvalit způsobila, že se teplotní čidla Anritsu stala nezbytným vybavením v celé řadě výrobních procesů nejrůznějších průmyslových odvětví. Svou úlohu při tom sehrála i nebývale široká variabilita volitelných parametrů, jež umožňuje i těm nejnáročnějším zákazníkům si doslova sestrojit teplotní čidlo na míru jejich požadavků. Zvolit si můžete velikost měřicí hlavy, materiál teplotního čidla (teflon, polyimid a nerezová ocel pro různá teplotní maxima), tvar měřicí hlavy (přímá či zahnutá pod úhlem 45° nebo 90°), typ termočlánku (K nebo E), délku čidla, typ rukojeti, délku kabelu a typ připojovací zástrčky. V nabídce jsou též další termočlánky jako např. E, J a T, případně speciální provedení podle požadavků zákazníka.
Není proto překvapením, že nabídku termočlánkových čidel značky Anritsu tvoří přes 4 000 různých čidel, počínaje čidly řady A (klasická dotyková čidla), dále mikro čidla, vysoce teplotní čidla, dotyková čidla pro pohybující se a rotační plochy až po čidla na měření kapalných, polotuhých a plynných látek. Pokud by to snad bylo stále málo, lze nabídnout speciální provedení tj. čidla řady S. Ty mají ještě lepší vlastnosti, než jsou výše uvedené, a to díky speciální patentované technologii čtyřbodového uchycení termočlánkového pásku v měřicí hlavě čidla. Výsledkem je garantovaná životnost čidla více než 100 000 kontaktů a časová odezva T99 1,0 s. Tato čidla jsou navíc dodávána i s kalibračním certifikátem.
Airflow 2 Obr 002

Automobilový průmysl
Jednou z oblastí, v níž se bez přesného a současně velmi rychlého měření teploty neobejdete, je automobilový průmysl. Důkazem toho je např. přední výrobce automobilových komponentů, společnost DATWYLER Sealing Technologies CZ s.r.o., jejíž zaměstnanci používají teplotní čidla Anritsu pro kontrolu výrobního procesu vulkanizace pryžových, pryžokovových a pryžoplastových dílů (rozsah 170–210 °C). V tomto technologickém procesu je teplota zcela klíčovým faktorem určujícím správné zesíťování molekul. Nesprávné teplotní podmínky a teplotní nestabilita procesu tak mohou mít výrazně negativní vliv na celou řadu fyzikálních vlastností pryže, potažmo finálního výrobku. Spolu s vysokou přesností teplotních čidel Anritsu je stejně důležitá jejich rychlá odezva. Ta naprosto zásadním způsobem ovlivňuje jak rychlost a kvalitu samotného technologického procesu, tak rychlost výrobních linek i množství vyprodukovaných výrobků. Není-li totiž odezva teplotního čidla dostatečně rychlá, dochází v průběhu měření k nežádoucímu vychládání povrchu plochy nástroje, což negativně ovlivňuje délku výrobního procesu. Stejně tak používá-li technik k měření teplotní čidla s dlouhou rychlostní odezvou, trvá měření výrazně déle a výrobní linky se citelně zpomalují.
Airflow 3 Obr 003
Podobné zkušenosti mají ve firmě Aisan Industry Czech s.r.o., zabývající se vývojem a výrobou funkčních dílů pro palivové systémy, systémy sání vzduchu a výfukové systémy automobilů a motocyklů. Teplotní čidla Anritsu zde používají při měření teploty tavných desek ve čtyřech bodech na horní a spodní straně tavné desky. I v tomto případě je naprosto rozhodujícím faktorem přesné a rychlé měření teploty, která musí zůstat po celou dobu prakticky konstantní.
Vedle tolik akcentované vysoké přesnosti a výrazné rychlé odezvy techničtí pracovníci obou průmyslových závodů shodně vyzdvihují ještě třetí přednost japonských čidel a tou je jejich nebývalá tvarová variabilita. Dostatečná délka teplotních čidel a správné tvarování měřicí hlavy nejen že usnadňuji a zrychlují pracovní proces, ale představují též záruku jeho bezpečnosti, především ochranu před spálením. Vysoká životnost teplotních čidel je neméně důležitým faktorem, ale ten se u natolik prestižní značky, jakou je legendární Anritsu, již bere jako samozřejmost.
Airflow 4 Obr 004

Airflow lg 2022 web
Airflow Lufttechnik GmbH, o.s. Praha
Hostýnská 520, 108 00 Praha 10
www.airflow.czKalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..