Google překladač: English Deutsch

Tesla 1WITTE Automotive, jeden z předních celosvětových dodavatelů zamykacích systémů pro automobily, a Tapkey, inovativní firma vyvíjející přístupový software, společně posunuly futuristický koncepční vůz ještě dále do budoucnosti: jedinečný model Rinspeed Tesla XchangE. Tohoto průkopníka nové technologie lze jednoduše otevřít a zavřít také navíc pomocí chytrého telefonu. To umožňuje nový systém založený na NFC (near field communication), který zásadně změní přístup a správu vozidel.


Základ tohoto inovativního řešení tvoří běžný chytrý telefon nebo tablet, ze kterého se prostřednictvím bezplatné aplikace a předem sděleného kódu stává chytrý klíč. Tento systém je prezentován od 2. do 5.března na Mobilním světovém kongresu (Mobile World Congress) v Barceloně.

Výhoda ve srovnání s jinými přístupovými systémy jej nasnadě: Patentované, softwarem podporované řešení umožňuje jednoduchý přístup bez stálé internetového připojení. Nejvyšší prioritou je bezpečnost. Využívána jsou proto prověřená, digitální ID, která zajišťují stejnou bezpečnost jako v případě bank a kreditních karet. Oproti tomu vyžadují jiné systémy buď velké množství hardwaru, který musí být ve vozidle integrování, nebo musejí být trvale s internetem propojeny jako vůz, tak chytrý telefon.

„Jako osvědčený dodavatel všech světově proslulých značek automobilů jsme v jedinečné pozici, že můžeme společně s našimi zákazníky prověřovat nové možnosti použití pro stále více propojené řidiče současnosti," vysvětluje Christian Kaczmarczyk, jednatel WITTE Automotive „a tak dělat jejich život pohodlnějším a jednodušším." WITTE Automotive vyrobila potřebné moduly dveří a zadního víka tohoto futuristického vozu. V případě modelu Rinspeed Tesla XchangE jsou použity „ostře hranaté" dveřní kliky, které, pokud nejsou používány, zajedou do dveří, doslova zmizí až vznikne jednolitý povrch. „Integrace této technologie do dveřní kliky byla opravdu velká výzva", doplňuje Kaczmarczyk.
„Je to další logický krok, že naše osvobozující technologie bude součástí automobilové budoucnosti", předpovídá spoluzakladatel a jednatel firmy Tapkey pan Gilbert Hoedl. „Tapkey umí přetransformovat každý smart phone na jistý digitální klíčový prstenec, a tak nabízí velký počet nových možností pro všechno, od social car sharing před management firemních flotil až po dodávky potravin přímo do vozů ze strany prodejců potravin".
Rinspeed Tesla XchangE je ručně extrémně modifikovaný Tesla model S, který mimo jiné jako jeden z první automobilů prezentuje autonomní jízdu. Udělal dojem na odbornou veřejnost již při své premiéře na ženevském autosalónu v loňském roce. Nyní je stejný vůz – se svou střešní oblohou zářící 358 jednotlivě řízenými LED světly a pohyblivým „steer-by-wire" volantem, jehož nastavení se přenáší pomocí datového kabelu - mostem do budoucnosti a k takzvané revoluci „internetu věcí", která si již svět bouřlivě podrobuje.
Model Rinspeed Tesla XchangE s technikou firem Tapkey a WITTE Automotive se prezentuje na stánku NXP Semiconductors na Mobilním světovém kongresu. V minulém roce se tohoto kongresu zúčastnilo přes 85.000 lidí z více než 200 zemí – pro rok 2015 se očekává nárůst návštěvnosti.

Tesla 2


Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..