Google překladač: English Deutsch

Panasonic 1 CXC MobilitySpolečnost Panasonic soustavně rozšiřuje své aktivity v Evropě. V rámci areálu Panasonic v Mnichově se nyní chystá otevřít nové Centrum technologií (CXC - Customer Experience Center). Komplex budov se skládá z více než 6 000 metrů čtverečních a nabízí pro zákazníky B2B, obchodní partnery, vývojáře, start-upy a univerzity otevřenou platformu pro získávání a výměnu informací.

Celý článek...

cybersecurity 1 ISSAnalytici se tématu hlavních trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti věnují na sérii konferencí Gartner Security Risk & Management Summit. Osm nejdůležitějších trendů, kterým by měli věnovat pozornost především lídři odpovědní za bezpečnost a řízení rizik, souvisí zejména se zrychlující se digitální transformací obchodních modelů v důsledku pandemie koronaviru. „Největší současnou výzvou jsou chybějící dovednosti a znalosti. 80 % organizací, s nimiž hovoříme, uvádí, že je pro ně obtížné najímat specialisty na bezpečnost a 71 % říká, že to negativně ovlivňuje jejich schopnost realizovat v jejich podniku bezpečnostní projekty," říká viceprezident výzkumu Gartner Peter Firstbrook.

Celý článek...

Wapic 1 Průmyslová automatiV rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Panasonic postupně tyto produktové skupiny slučuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou v blízké budoucnosti zastřešeny značkou Panasonic Industry. Novým produktovým skupinám, jednotlivým produktům a klíčovým projektům se bude věnovat WAPIC 2 (Webová Akademie Panasonic Industry Czech).

Celý článek...

Schunk CoLab 2Více bezpečnosti při plánování automatizace. V novém aplikačním centru CoLab v sídle firmy SCHUNK v německém Brackenheim-Hausenu si mohou zákazníci na ploše 800 m2 reálně otestovat svá automatizační řešení a nechat si je ověřit přímo od expertů firmy SCHUNK. Zaměření je především na nové technologie a oblasti použití.

Celý článek...

turck01RFID již sice představuje celosvětově známou a zavedenou technologii radiové identifikace, ale její význam v posledních letech významně narůstá ve shodě s požadavky plné automatizace a robotizace výroby. Zejména jde o potřebu rychle, spolehlivě a zcela automaticky bezobslužně identifikovat různé předměty a objekty, zaznamenávat jejich stav a mít i možnost je snadno třídit, zakládat, skladovat i přepravovat.

Celý článek...

siemens01Siemens představuje nový průmyslový software Sinec, který uživatelům přináší několik nových funkcí pro efektivní správu průmyslové sítě. Sinec splňuje současné různorodé požadavky na správu moderní průmyslové sítě a uživatelům pomáhá s výzvami digitalizace, jako jsou například neustále rostoucí počty síťových zařízení nebo bezpečnost a transparentnost stále složitějších průmyslových sítí. Navíc, kromě systému pro centrální správu sítě Sinec NMS (z angl. Network Management System), existují dva další nové Sinec nástroje – Sinec INS a Sinec PNI – a nabízejí tak další možnosti pro kompletní správu sítě.

Celý článek...

BR logoVšechny bezpečnostní technologie B&R jsou zastřešeny sjednocujícím pojmem Inteligentní bezpečná reakce (Smart safe reaction). Co to přesně znamená? Po aktivaci bezpečnostní funkce stroje dojde obvykle k jeho vypnutí. To pak znamená dlouhé prostoje a časově náročný nový náběh produkce. Často dochází i k poškození ještě nehotových produktů. Aby se tomu zabránilo, vyžaduje trh inteligentní bezpečnostní řešení. Bezpečnostní reakce by měly být přizpůsobeny konkrétním požadavkům. Dobrým příkladem může být otevírání bezpečnostních dveří, za využití bezpečnostní funkce hlídání směru pohybu zařízení, např. lisu.

Celý článek...

Fanuc 1 M20iD35 hall zmenseFANUC rozšiřuje řady M-20iD a ARC Mate 120iD o modely s 35 kg užitečným zatížením. FANUC rozšířil svou rozsáhlou řadu modelů o dva roboty: manipulační robot M-20iD/35 a svařovací verzi ARC Mate 120iD/35. Nové modely robotů kombinují vysokou kapacitu užitečného zatížení a zjednodušené vedení kabelů skrz duté rameno a zápěstí. Oba nové roboty jsou řízeny kontrolerem R-30iB Plus. Oba modely mají maximální užitečné zatížení 35 kg a dojezd 1 831 mm. Roboty M-20iD/35 a ARC Mate 120iD/35, mají nové hnací ústrojí, což má za následek schopnost zvládat větší zátěže s výrazně vyššími setrvačnostmi při zachování vysoké opakovatelnosti až do ±0,03 mm.

Celý článek...

IC 01Digitalizace a automatizace výroby patří v posledních letech ke stěžejním aktivitám, které mají podnikům pomoci obstát v boji s konkurencí. Jihomoravským firmám pomáhá s aplikací principů Průmyslu 4.0 již pátým rokem INDUSTRY CLUSTER 4.0. Díky inovačním auditům, ale také přednáškám, konferencím a exkurzím do chytrých továren mohou načerpat potřebnou inspiraci. Networkingové aktivity klastru jim pak pomáhají najít vhodné partnery a své záměry realizovat.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

4

Kalendář akcí

<<  Únor 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..