Google překladač: English Deutsch

V hospodářském vývoji České republiky a všech ekonomicky vyspělých zemí hrál průmysl vždy klíčovou roli. Stejně důležitou pozici má průmyslová sféra také v případě Institutu pro testování a certifikaci, a. s. Zlín, který vyrostl na základech bývalého Výzkumného ústavu gumárensko plastikářského a jeho orientace na industriální sektor zůstala po celou dobu existence velmi silná. Jednoznačně největší zásluhy na rozvoji zkušebnických technologií posledních let má vazba ITC na automobilový průmysl a alternativní zdroje vytápění.

ict-01

ITC již více než před 10 lety, pružně reagoval na potřeby trhu a vyprofiloval se do pozice významného evropského poskytovatele odborných služeb pro přímé výrobce automobilů a zejména pak pro jejich subdodavatele. Stejně tak se podařilo podchytit trendy v oblasti úspor energií, které mají zelenou a kde se ITC se prosazuje jako dodavatel služeb zaměřených na testování solárních kolektorů, fotovoltaických panelů, tepelných čerpadel apod. Ačkoliv byla průmyslová sféra, včetně oblasti automotive, tvrdě zasažena vlnou hospodářské krize už v roce 2008–2009, aktivity v oblasti hodnocení kvality a bezpečnosti nezaznamenaly zásadní pokles, spíše naopak. Inovační aktivity firem se zmobilizovaly a pro ITC to znamenalo další nárůst spolupráce s tradičními velkými firmami v oboru i drobnými výrobci.

Automobilové materiály a výrobky zkoušené v laboratořích ITC

Služby ITC pro oblast automobilového průmyslu jsou orientovány zejména na surovinové zdroje, dále na polotovary a finální výrobky z nichž nejdůležitějšími jsou plastové a pryžové výrobky do interiérů a exteriérů motorových vozidel, textilní výrobky, kožené a poromerní výrobky, povrchové úpravy, elektrická zařízení, měřicí přístroje a osvětlovací technika.

Zkušební metody a zařízení

Následující rámcový přehled posuzovaných vlastností by měl odborníkovi nastínit šíři zavedených laboratorních metod, která čítá stovky akreditovaných zkoušek podle koncernových norem: obecné fyzikální zkoušky a chemické analýzy; mechanické zkoušky; zkoušky stárnutí, toxicity, emisních vlastností, stálobarevnosti, odolnosti vůči opotřebení, hořlavosti, senzorických a elektrických vlastností apod.

ITC využívá rozsáhlého technického zázemí, které každoročně rozšiřuje o další nová zařízení a zkušební technologie. Namátkou lze zmínit ty nejvíce využívané jako jsou: FTIR, DSC, TGA, XRF, AAS, GC-MS, HPCl, ICP, solární a klimatické komory, odírače, taber testery, padostroje, přetlakové komory, vibrační stolice, bezodrazovou komoru, signální generátory, zesilovače, měřič izolačního odporu atd.

Další odborné služby

Odborný servis ITC se zdaleka neomezuje pouze na služby zkušebních laboratoří. Kalibrační servis, technologické poradenství, normalizační, legislativní a metrologické konzultace a v neposlední řadě také certifikační aktivity v oblasti výrobků, systémů řízení jakosti a environmentálních systémů vytvářejí unikátní komplex vzájemně se doplňujících činností, které se neustále vyvíjejí podle potřeb našich klientů.

Ing. Taťána Pašiaková
ved. odd. marketing
Institut pro testování a certifikaci, a.s.

 

 

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..