Google překladač: English Deutsch

Společnost ZAT v jednom měsíci zprovoznila tři řídicí systémy parních turbín v České republice a v Německu za 25 milionů korun. Příbramská společnost ZAT a.s. upevnila pozici na trhu s řídicími systémy parních turbín a aplikací systémů od předních světových výrobců. V jednom měsíci zprovoznila tři turbíny v Biocelu Paskov, elektrárně Opatovice a v německém Stendalu v celkové hodnotě 25 milionů korun. Technici ZAT tak zaznamenali hned tři milníky: v rekordním čase navrhli a vyprojektovali změny v ovládacích algoritmech, prvně nasadili nový řídicí systém SandRA Z200 na řízení turbíny a účastnili se zprovoznění turbíny na zelené louce.

ZAT SandRA-Detail m

 

 Opatovickou turbínu řídí SandRA od ZATu
ZAT EOP OpatoviceTechnici ze ZATu se dlouhodobě podílejí na obnově jedné z největších tepelných elektráren v Česku - Opatovice. Nechyběli ani při rekonstrukci stávající turbíny, kterou od října řídí systém ZAT - nejnovější generace SandRA Z200, navazující na světově uznávanou značku ZAT PRIMIS.
„Opět se nám potvrdila naše dlouholetá strategie, že má smysl rozvíjet know-how, na kterém stavíme už padesát let. Každý rok investujeme do inovací 40 milionů korun. Jen do vývoje řídicího systému SandRA jsme v posledních letech investovali téměř sto milionů korun. I díky tomu se se nám daří být stále mezi světovou špičkou v oboru," vysvětluje člen představenstva ZAT Ivo Tichý.
Při generální opravě technologie turbíny společnost ZAT provedla rekonstrukci řídicího a ochranného systému turbíny včetně její hydraulické části (okruhy regulačních olejů). „Teplárně Opatovice garantujeme dlouhodobou, nejméně dvacetiletou technickou udržitelnost a minimální nároky na údržbu. Nová SandRA je plně kompatibilní se stávající architekturou řídicího systému, není také nutné přeškolovat pracovníky na jiné řešení," říká Zdeněk Šedivý, vedoucí Úseku Klasická energetika.

Realizace v rekordním čase v Biocel Paskov
ZAT PASKOV-pohled-na-turbinModernizovaná turbína pomůže v rozvoji předního českého výrobce viskózové buničiny Biocel Paskov. I zde se na její modernizaci podílela firma ZAT. Energetické centrum Biocel Paskov provozuje dvě parní turbíny s nominálním výkonem 2x20MW od výrobce SGP Rakousko. V minulosti zde technici ZAT realizovali výměnu řídicích systémů a jejich následnou modifikaci, před šesti lety dodali řídicí systém SIEMENS S7-400. V letošním roce Biocel Paskov přistoupil k výměně technologické části parní turbíny od společnosti SIEMENS Brno se změnou ovládání turbíny a zásadní změnou ovládání nového rychlozávěrného okruhu. Úpravou řídících a regulačních obvodů byla pověřena společnost ZAT.
„V rekordním čase jeden a půl měsíce jsme navrhli a vyprojektovali změny v ovládacích algoritmech včetně nezbytné úpravy elektrických řídicích, ochranných i elektro-hydraulických obvodů," doplnil Zdeněk Šedivý.

Další spolupráce s Doosan ŠKODA POWER
I díky těmto schopnostem českých techniků ZAT dlouhodobě spolupracuje s předním světovým výrobcem turbín – plzeňskou společností Doosan ŠKODA POWER. Po spolupráci na projektech v Itálii, Bosně, Česku, Rumunsku a Maďarsku zprovoznil ZAT letos v říjnu další řídicí systém, tentokrát na nové parní turbíně Doosan ŠKODA POWER v německém Stendalu.
„Šlo o aplikaci řídicího systému na platformě SIEMENS PCS. Rozsah dodávek byl pro nás významný, neboť zahrnoval dodávky řídicího a ochranného systému turbíny SIEMENS S7-400 a kompletní zařízení polní instrumentace a kabeláže. Součástí dodávky byla komunikace na nadřazený blokový DCS systém společnosti METSO," upřesnil Ivo Tichý.
www.zat.czKalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..