Google překladač: English Deutsch

Společnost Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), spustila nové průmyslové řešení „Civil Design for Fabrication" pro oblast architektury, strojírenství a stavebnictví (AEC). Stavební inženýři a experti tak mohou nyní spolupracovat na přesném projektování silnic, mostů, tunelů, železnic, dálnic, přehrad a dalších velkých infrastruktur.

dalault

Řešení „Civil Design for Fabrication" bylo vyvinuto ve spolupráci s čínskou strojírenskou společností Shanghai Municipal Engineering Design Institute (Group) Co. Ltd. (SMEDI) v jejích dvou výzkumných a vývojových centrech v Šanghaji.

Očekává se, že do roku 2025 světová populace dosáhne počtu 8,1 miliard obyvatel, a to zejména kvůli rychlé urbanizaci v Číně, Indii a Latinské Americe. Pro to, aby byla společnost schopna se tomuto růstu přizpůsobit, bude vynaloženo na budování veřejné infrastruktury odhadem 9 trilionů dolarů. Vzhledem k tomu, že stoupá poptávka po rychlých a nákladově úsporných dodávkách, mnoho projektů doplácí na fragmentované aplikace, manuální designové procesy a nedostatečnou spolupráci. To vše zpožďuje realizaci projektů a zvyšuje náklady a pravděpodobnost výskytu chyb.

Nové průmyslové řešení „Civil Design for Fabrication", založené na platformě 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes, nabízí stavebním inženýrům ucelený pohled na veřejnou infrastrukturu v rámci rozsáhlé plochy až do 200 km. Aplikace jako geolokace a příprava terénu, opakovatelně použitelné adaptivní 3D šablony, automatizované rozmístění konstrukčních prvků, import dat a analýza hmotnosti, poskytují možnost rychleji navrhnout a přizpůsobit modelování informační struktury budov (BIM), které je plně kompatibilní s průmyslovými datovými formáty AEC, včetně IFC a Omniclass.

„V roce 2012 jsme založili společně s Dassault Systèmes Civil Engineering Research Center a od té doby obě společnosti vynaložily velké úsilí, aby našly a vyvinuly řešení vhodné pro odvětví veřejné infrastruktury," řekl Jun Zhou, Prezident, SMEDI. „Dobrou zprávou je, že ‚Civil Design for Fabrication' vychází z idey, které věříme, a tou je posílení více informovaného, standardizovaného a propracovaného vývoje ve stavebním průmyslu. Toto AEC řešení vybuduje otevřenou platformu, umožňující spolupráci mezi lidmi zapojenými do tvorby a navrhování infrastrukturních procesů, a posílí udržitelný rozvoj v globálním stavebním průmyslu."

„Průmyslové řešení ‚Civil Design for Fabrication' přináší do projektování veřejné infrastruktury novou úroveň přesnosti, a to díky spolupráci napříč navrhováním, strojírenstvím, výrobou, stavebnictvím a celými týmy a rovněž díky kompletnímu katalogu opakovaně použitelných šablon a adaptivních konstrukčních prvků, spolu s podáváním zpráv v reálném čase," dodal Marty Doscher, Viceprezident, AEC Industry, Dassault Systèmes. „Díky naší dlouholeté spolupráci se SMEDI jsme schopni poskytnout komplexní řešení, od návrhu až po realizaci, které pomáhá plnit současné i budoucí infrastrukturní potřeby světové populace."

Řešení „Civil Design for Fabrication" řeší několik problémů, kterým velké podniky zabývající se infrastrukturou čelí:

· Snížení množství odpadu a nutnosti přepracovávání návrhů: konceptuální konstrukční modely mohou být integrovány s výrobními daty, náklady, množstvím, specifikacemi a časem, na rozdíl od tradičního procesu navrhování a konstrukce. Více než 75 % projektů může být vygenerováno z přizpůsobitelných, opětovně použitelných a automatizovaných šablon.
· Zvýšení produktivity: jedna platforma slouží pro uchování všech stavebních a konstrukčních údajů, uchovává odborné znalosti členů týmu i zákazníků a má snadný přístup k využití nejaktuálnějších informací.
· Zlepšení spolupráce: nástroje jsou rozšířeny skrze koncept, design, strojírenství, výrobu, stavebnictví a vedoucí týmy. To zajišťuje přístup k návrhům modelů v reálném čase a projektovým datům a umožňuje tak snadné technické změny.

Více informací o průmyslových řešeních AEC od Dassault Systèmes naleznete zdeKalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..