Google překladač: English Deutsch

3D konstrukční software MCAD není jediným produktem

O produktech, pozici na trhu a novinkách z dílny Solid Works jsme se bavili s Ing. Zdeňkem Baštou, oblastním obchodním manažerem Dassault Systemes SolidWorks Corp. pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

T+T: Jakým způsobem se promítá stále hlubší integrace firem SolidWorks a Dassault Systemes do práce vašeho zastoupení?
Hlubší integrací bych nazval spíše hlubší spoluprácí. V roce 2010 byla založena společnost Dassault Systemes CZ, do které přešli kolegové ze skupiny Business Transformation původně fungující pod hlavičkou IBM. S nimi, stejně, jako s kolegou Jánem Petrovičem, který má na starosti Value Solution partnery, máme výbornou spolupráci. Takže pro nás má tato integrace pozitivní dopady.

solid 1

T+T: Pořádáte vlastní webové semináře. Kolik jich je v průběhu jednoho roku a kolik se jich zúčastňuje zájemců?
Webové semináře patří dnes mezi velmi efektní a efektivní způsob komunikace s potenciálními i stávájícími zákazníky. Rozšiřující se portfolio naší nabídky o další produkty, které zapadají do celkového PLM řešení komunikujeme prostřednictvím našich partnerů a také právě prostřednictvím webových seminářů. Ty pořádáme na různá témata (za poslední rok nejvíce na téma simulací a technické dokumentace) 10–12× ročně. Prvotní zájem o registraci vždy projeví 100 až 200 lidí. Jejich počet při samotné prezentaci je kolem 100. To je velmi pěkné číslo, protože i samotná registrace účastníka představuje jeho určitou míru zájmu o informace a my s nimi pak dále pracujeme.

T+T: V průběhu roku se účastníte akcí svých prodejců pro jejich zákazníky. Kolik je těchto akcí a jak moc se aktivně zapojujete do jejich průběhu?
Naši autorizovaní partneři pořádají pro své stávající a budoucí zákazníky celou řadu setkání a seminářů. Tyto jsou zaměřeny hlavně technicky na různé oblasti našeho řešení (např. SIMULACE). Každý z našich partnerů pořádá jednou do roka také větší akci, jakou je setkání uživatelů. Tyto akce mají pak dvě roviny – informativní a společenskou. My naše partnery podporujeme většinou technickou výpomocí a konzultacemi při přípravě programu a obsahu. Také potom účastí na vybraných přednáškách.

T+T: SolidWorks je u nás oblíbeným 3D CAD programem. Kolik aktuálně máte prodejců a kolik registrovaných uživatelů? Můžete tyto údaje porovnat s dalšími zeměmi, které zastupujete?
To je pravda, počet instalací a uživatelů SolidWorksu každoročně vzroste o několik set. V současné době máme 4 autorizované partnery, kteří obsluhují více než 4 000 uživatelů. Na Slovensku je to asi polovina a v Maďarsku stejně tak. Na Slovenském trhu působí v současnosti dva autorizovaní partneři.

T+T: Jaké jsou aktuální novinky v SolidWorks, které mají největší ohlas u uživatelů?
Pokud se týká samotného SolidWorksku, tak velmi často zmiňované jsou výkonnější nástroje pro navrhování, Interoperabilita mezi verzemi SolidWorks 2012 SP5 a SolidWorks 2013 (tedy možnost ukládat do formátu starší verze), kalkulaci výrobních nákladů a technickou komunikaci. Dále pak administrativní panel CAD pro monitorování výkonu, stavu hardwaru a změny v nastavení systémových možností softwaru SolidWorks u všech uživatelů SolidWorks.
Mezi další novinky patří např. nástroj automatického vyznačení trasy podporuje vedení trasy podél stávající geometrie, tvorba výkresů tras ohebných trubek, použití vzhledů Luxology pro rendering, nový volič pohledů pro snadnější otáčení pohledu, přidání bodu těžiště do sestavy, dílu i výkresu, nové uživatelské rozhraní nástroje Řez, úprava geometrie pomocí nového kombinovaného nástroje Protnout, možnost kreslit kuželosečky řízené koncovými body a celá řada dalších.

T+T: Jste téměř pravidelným účastníkem akcí SolidWorks World v USA. Jakým přínosem mohou být tyto akce pro naše uživatele, kdyby investovali do své účasti na nich. Co zajímavého zde nacházejí zástupci prodejců, kteří se jich rovněž pravidelně zúčastňují?
Ano, SolidWorks World jsem za posledních 10 let vynechal pouze jednouJ. SolidWorks World je unikátním setkáním uživatelů, prodejců, novinářů, vývojářů, techniků, obchodníků a managementu DS SolidWorks. Tito dohromady tvoří velmi početnou komunitu, která se zde každoročně setkává v počtu kolem pěti tisíc lidí. Ti si mezi sebou vyměňují své zkušenosti, získávají informace a inspiraci pro další používání nových aplikací a další směřování vývoje. Jsou zde představovány očekávané fukce nové verze, která je uváděna na podzim. Všichni take mají možnost setkat se s nejvyšším managementem firmy.

Děkuji za rozhovor

www.solidworks.czKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..