Google překladač: English Deutsch

Jedna z nejznámějších českých firem v oblasti retailu a skladové robotizace mění své nejvyšší vedení. Novým generálním ředitelem společnosti SLUNO se stává Tomáš Szkandera, který dosud zastával pozici člena představenstva. Ten zároveň bude i nadále plnit také roli šéfa vývoje a CEO ve společnosti K2 Software.

Sluno 1

Skupina K2 ve firmě SLUNO na konci roku 2022 koupila 50% podíl – a tehdy šlo o vůbec první akvizici, kterou úspěšný ostravský výrobce a vývojář podnikových systémů ve své více než třicetileté historii udělal. Hlavním cílem bylo zejména rozšířit know-how z oblasti řízených skladů a retailu, které by navázaly na logistické řešení, jež je základní součástí systémů K2.
O ekonomickém úspěchu akvizice mluví především čísla. Tržby v předloňském roce poprvé přesáhly hranici 600 milionů korun – a loňské výsledky rostoucí trend znovu potvrdily. Konsolidovaný obrat dosáhl 625 milionů korun, ukazatel EBITDA překročil 120 milionů korun, zisk po zdanění 69 milionů korun. Ve všech třech případech se jedná o nejlepší výsledky v historii K2.
„Mým prvním úkolem bude zjednodušit produktovou nabídku a zároveň také oblasti, kterým se SLUNO má věnovat primárně. A to je retail, logistika a distribuce. Tomu musí odpovídat také vnitřní nastavení a organizace firmy, aby měl každý jasně dané zodpovědnosti a pravomoci rozhodovat za konkrétní oblast. Tím bychom měli být do budoucna čitelnější a efektivnější," představuje své nejbližší plány Tomáš Szkandera.

Mistři skladů a retailu
Právě v oblasti retailu SLUNO v posledních letech získalo mimořádné reference. Jejich expertízy a služeb využívají řetězce jako Albert, Tesco, Makro, Coop, Hornbach a mnohé další.
Szkandera 2„SLUNO je pro mě synonymem skutečně špičkové odbornosti v oblasti skladů a retailu. Mnoha logistickým firmám ušetří zásadní peníze nejenom tím, že jim nabídnou některá ze svých distribučních řešení, ale ještě častěji tím, že jim rozmluví řadu věcí, které nepotřebují. Zažil jsem mnoho případů, kdy jen vstupní analýza ušetřila desítky pracovních pozic – nebo kdy se ukázalo jako zbytečné stavět nové logistické prostory, protože se jen za pomocí robotického řešení a nových technologií optimalizovaly ty stávající. A právě v tom je know-how SLUNO naprosto jedinečné, protože vsází na strategický přístup k celé skladové logistice," doplňuje Tomáš Szkandera.
Samotná K2 přitom v nejnovější verzi systému K2 alba poprvé implementovala ucelené řešení hlasového vychystávání, které umožňuje logistiku ve skladu řídit pomocí hlasového navádění. Lidé ve skladu vše řídí jen prostřednictvím sluchátek, a to hned v několika jazykových mutacích.
Více o společnosti SLUNO na www.sluno.cz.
Více o skupině K2 na stránkách www.K2.cz.Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news