Google překladač: English Deutsch

3D a1 -tiskarna-HP-reprodukMnoho firem nyní šetří náklady a zvýšilo efektivitu produkce zavedením aditivních technologií ve svých provozech. Není to však dlouho, kdy byl 3D tisk vnímán jako nástroj vhodný pouze pro prototypování. Pro masovou výrobu se jevil jako příliš pomalý, nákladný, a navíc s omezenou kvalitou a funkčností finálních dílů.


3D tisk tak dlouho nemohl konkurovat konvenčním výrobním technologiím jako např. vstřikování plastů.
Při vysokých objemech výroby jsou vstřikolisy z hlediska rychlosti a nákladů stále nedostižné. Někdy však potřebujete zhotovit geometricky složité díly, pro které nelze navrhnout formy na vstřikování. Jindy rychle měníte design výrobků a potřebujete vyrobit díly v několika stovkách či tisících kusů, kde se vám vstupní náklady na výrobu forem nevrátí. Pak vstupuje na scénu aditivní technologie HP Multi Jet Fusion. Její základní výhodou je rychlost, pružnost, úspora na materiálu a vysoká kvalita a odolnost finálního výtisku.
Prototypujete a sériově vyrábíte v jednom zařízení. Rychle produkujete tisíce součástek týdně na jedné 3D tiskárně a kompletně in-house. Vyrábíte pouze tolik dílů, kolik potřebujete. Nejste vázaní investicí do forem jako v případě vstřikolisů a kdykoliv můžete měnit design zhotovených dílů. Máte naprostou tvarovou svobodu, protože neřešíte úkosy a vyrobitelnost složitých dílů. Designér nemusí dělat s technologem kompromisy, protože 3D tiskárna dokáže vyrobit v podstatě cokoliv.
Multi Jet Fusion 3D Printing Solution tvoří 3D tiskárna, výměnná stavěcí jednotka a postprocesní zařízení s rychlým chlazením. Součástí je také velmi intuitivní a výkonný software s nezbytnými nástroji pro přípravu dat a následnou výrobu dílů. Plnění nebo výměna materiálu pro tisk probíhá automaticky v postprocesním zařízení. Stavěcí jednotku naplněnou materiálem následně zasunete do 3D tiskárny a zahájíte tisk. Po vytištění dílů stavěcí jednotku jednoduše přesunete do postprocesního zařízení pro rychlé chlazení a odsátí a následné znovu použití nezfúzovaného materiálu.
Mezitím do 3D tiskárny zasunete novou stavěcí jednotku a můžete tak plynule pokračovat v tisku dalších dílů.
Technologii je jedno, jak složitý díl tiskne. Rychlost tisku je stále konstantní a plná tisková úloha je vytištěna za 10 hodin. Pokud zaplníte tiskový objem jen do poloviční výšky, tisk bude trvat polovinu času, tedy 5 hodin.
3D a2 HP-Jet-Fusion-3D-PrinZ hlediska další úspory nákladů je na poli 3D tisku revoluční novinkou HP Open Material Platform – rychlý nástup nových materiálů a přirozená konkurence na trhu mezi více výrobci. Náklady na pořízení stavebních materiálů se budou rychle snižovat a zároveň zvyšovat jejich kvalita.
Pokud se chcete přesvědčit, zda je 3D tiskárna HP Jet Fusion pro vás zajímavá a využitelná, není nic jednoduššího než navštívit místo s instalací této technologie ve společnosti 3Dees Industries nebo si nechat vyrobit konkrétní díl a vyzkoušet si tak jeho vlastnosti.

3D a3 -tiskarna-HP-Jet-FusiKalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..