Google překladač: English Deutsch

Společnost Fluke Corporation představuje novou verzi vizuálního IR teploměru – Fluke VT04A – který doplňuje řadu dostupných nástrojů pro rychlé vyhledávání teplotních anomálií. Nový model je napájen tužkovými bateriemi typu AA, a lze je tak vyměnit kdekoliv v terénu bez přístupu k elektrické síti. Vhodný je např. pro terénní servisní pracovníky, pro údržbu el. rozvodů a elektrotechniky, pro pravidelné kontroly v průmyslu, klimatizačních systémů HVAC/R i automobilový průmysl. Fluke VT04A je postaven na základě úspěšného modelu VT04, ale je nabízen za příznivější cenu nižší cca o 13 procent. VT04A nabízí všechny vlastnosti VT04, napájení AA bateriemi a nové vlastnosti díky aktualizovanému firmwaru.

fluke01


Aktualizace přináší vylepšení, která prodlužují životnost baterie – 3 úrovně nastavení jasu displeje, automatické ztmavení displeje po 2 minutách nečinnosti a možnost nastavení automatického vypnutí po 5, 10, 15 nebo 20 minutách. Pozitivní změny se týkají i samotné práce s vizuálním teploměrem. Pokud je potřeba uložit pouze obrázek sledovaného místa, již není nutné spouštět program SmartView a exportovat ho. Nově VT04A ukládá IR snímky i ve formátu BMP, takže je lze z microSD karty zkopírovat rovnou do počítače. Práci urychluje i možnost uložení předchozího nastavení, termokamera je pak připravena k práci hned po zapnutí. Uvedená vylepšení jsou dostupná i pro model VT04 po stažení aktualizace dostupné na stránce www.fluke.cz.
Vizuální teploměr VT04A je určen pro vyhledávání poruch, které se projevují zvýšenou teplotou. Kombinace vestavěného digitálního fotoaparátu s prolínajícím infračerveným snímkem umožňuje snadno odhalit místo s rozdílnou teplotou. Výhodou oproti nižšímu modelu VT02 je vyšší rozlišení a navíc funkce automatického alarmu při překročení nastavené teploty. Díky tomu je obsluha přístroje velmi jednoduchá a bez nutnosti proškolení obsluhy.
Typ VT04A je vybaven i časosběrným snímkováním pro řešení přetrvávajících občasných problémů. To lze nastavit s intervalem od 30 sekund do jedné hodiny a funkce alarmu automaticky spustí snímání při překročení teploty. Stačí jej umístit na stativ před sledovaný objekt.
Přístroj zobrazuje horká a studená místa, indikující nejvyšší a nejnižší teplotu na obrazovce. Naměřená teplota je zobrazena ve středu displeje. Snímky se ukládají na přiloženou microSD kartu, takže není nutné zapisovat jednotlivá ani kontinuální měření. Ukládány jsou jako plně digitální, plně infračervené, ve třech režimech prolnutých obrazů (25, 50 a 75 procent) a nově také ve formátu bitmapového obrázku (BMP).
Snímky pořízené přístrojem VT04A lze importovat do přiloženého softwaru SmartView®, ve kterém lze vytvářet profesionální protokoly o zjištěných problémech pro řídící pracovníky nebo zákazníky.

www.fluke.cz

fluke02

 Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..