Google překladač: English Deutsch

pepperl1Snímač absolutní polohy PXV 2-D od firmy Pepperl+Fuchs nastavuje nová měřítka spolehlivosti a ovládání. Do velkého čtecího pole systému se vždy vejde dostatečný počet kódových obrazců, a to i v případě přejezdu výhybky kolejového vedení nebo při změny měřicí pásky. Neustále je zaručena velká přesnost měření.

Při vývoji systému PXV vycházeli konstruktéři ze šesti let zkušeností se systémem PCV. Čtecí pole snímače PXV bylo zvětšeno na 120 x 80 mm, což znamená, že systém se snáze nastavuje tak, aby měřicí páska byla vždy ve čtecím poli. Snazší je tak montáž i uvedení do provozu, ale také provozní spolehlivost. Čtecí pole má také zvětšenou hloubku ostrosti, což umožňuje simultánně zachytit ještě více kódových obrazců a zaručuje redundanci určení polohy.

Na rozdíl od jiných systémů dostupných na trhu vyžaduje PXV jen jednu 2D-kameru, a přesto nedochází ke ztrátě signálu např. na výhybce kolejového vedení. Ve dvoukamerových systémech se ztrátě signálu zabraňuje tak, že každá kamera čte pásku v jiné poloze.

Při každodenním používání nelze nikdy zabránit určitému znečištění měřicí pásky s kódy. Proto byla plocha kódů snímače PXV zvětšena na 15 x 15 mm, avšak bez kompromisů ohledně rozlišení. „Hrubozrnná" konstrukce zaručuje odolnost proti znečištění. Díky redundantní detekci kódových obrazců nemůže být činnost snímače narušena ani při úplném zničení jednoho kódového obrazce. Kódovaný měřicí pásek může být přerušen v délce až 80 mm bez vlivu na detekci polohy.

Inovativní bezpečnostní funkce

Nový snímač safePXV zvládne redundantní polohovací systémy obsloužit jedním senzorem. Bezpečnostní snímač kombinuje 2D čtečku s tříbarevnou kódovanou měřicí páskou s kódy Data Matrix. Speciální kódovaná páska obsahuje dva překrývající se sledy kódových obrazců Data Matrix v červené a modré barvě. 2D-čtečka je vybavena dvěma osvětlovacími mezikružími LED se dvěma rozdílnými barvami – také modrou a červenou. Tyto osvětlovače se aktivují separátně, takže v každém okamžiku se čte jen jeden z barevných kódů. Výsledkem je, že měření absolutní pozice splňuje požadavky funkční bezpečnosti SIL 3/PL e.

Automatizace je náš svět. Naším cílem je perfektní řešení.

Ochota vzít na sebe podnikatelské riziko, průkopnický duch a víra ve vlastní schopnosti invence – to byl kapitál, s nímž v roce 1945 Walter Pepperl a Ludwig Fuchs začínali, když si v Mannheimu otevřeli opravnu radiopřijímačů. O pár let později mohli prověřit sílu a schopnosti své firmy, když zkonstruovali svůj první snímač přiblížení. To byl začátek úspěšné historie definované těsnými vztahy se zákazníky a inovacemi v automatizační technice a metodách řízení. Od té doby až dosud jsme zaměřeni na individuální požadavky každého zákazníka. Ať už jako průkopníci v oblasti ochrany elektrických zařízení proti výbuchu, nebo jako přední inovátoři vysoce efektivních snímačů – to, co nám umožňuje být v čele v oboru automatizační techniky, je těsná komunikace s našimi zákazníky. Naším hlavním cílem je kombinovat nejmodernější techniku s kompletními službami, a optimalizovat tak procesy a aplikace našich zákazníků.

www.pepperl-fuchs.com


Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce