Google překladač: English Deutsch

Potřeby zákazníků, kteří řeší nabíjení elektromobilů jsou velmi různorodé, Schrack Technik ale disponuje produkty, které umí splnit naprostou většinu požadavků. Nejběžnějším požadavkem jsou v současné době jednoduché AC nabíjecí stanice pro domácí využití. Ačkoliv se jedná o tu nejjednodušší formu nabíjení, existuje několik parametrů, které od nabíjecí stanice zákazníci požadují. Asi ten nejčastější je splnění podmínek dotace Nová zelená úsporám.

Schrack 1 cion-4

Tyto podmínky splňuje sestava nabíjecí stanice CION a regulátoru proudového maxima CL105. Dalšími často poptávanými vlastnostmi jsou možnost řízení a osazení stanic detekcí DC residuálních proudů. Oba požadavky řeší všechny řady a provedení nabíjecích stanic CION. Detekci DC residuálních proudů řeší elektronika stanice, díky tomu může investor ušetřit za drahý chránič typu B, který by jinak musel být stanici předřazen.
Řízení nabíjecích stanic řady CION lze řešit několika způsoby. Prvním způsobem je jednoduché řízení pomocí reléového kontaktu, které se hodí například pro pozastavení nabíjení během vysokého tarifu. Druhou možností je řízení nabíjecí stanice napětím 0–10V. Poslední možností je přepnutí nabíjecí stanice na komunikaci protokolem Modbus RTU. U variant CION Home a CION Semipublic probíhá komunikace pomocí sběrnice RS485, u varianty CION Public tato komunikace probíhá pomocí TCP/IP.

Schrack 2 cion-7
Méně běžným požadavkem je provedení stanice, které umožňuje komunikaci pomocí protokolu OCPP, aby tak mohlo být prováděno zúčtování spotřebované energie. Tento požadavek splňují stanice řady CION Public, a to ve dvou provedeních. Prvním z nich je stanice s rozhraním ethernet. Druhé provedení stanice má kombinaci rozhraní ethernet a LTE modemu.
Všechny nabíjecí stanice řady CION se dodávají v provedení se zásuvkou TYP2 o výkonu 22 kW nebo v provedení s pevným kabelem TYP2, kde lze volit mezi výkony 11 kW a 22 kW. Všechny nabíjecí stanice o výkonu 22k W lze jednoduše přepnout na výkon 11 kW, což bývá výhodné, pokud je instalováno více stanic, nebo pokud není dostupný požadovaný příkon.
Všechny nabíjecí stanice řady CION lze montovat ve vnitřních i venkovních prostorech, a to díky krytí IP54/IK10. Stanice lze montovat na zeď nebo sloupek, který lze dokoupit jako příslušenství. Sloupky se vyrábí v provedení pro jednu nebo dvě stanice. Při montáži na zeď lze přívodní kabely přivést zády stanice nebo spodem, a to pomocí průchodek, které jsou součástí dodávky stanice. Při montáži stanice na sloupek je přívod možný pouze spodem.
Další specifickou kategorií stanic, jsou DC nabíjecí stanice. Tyto stanice se řeší téměř vždy projektově, a to vzhledem k ceně a složitosti instalace.

Schrack 3 karty-cion
V tomto segmentu nabízíme DC stanice Inventa, které disponují výkonem v rozmezí 60–150 kW. Zmíněné stanice lze objednat v provedení s přípravou na rozšíření stanice. Tato rozšíření lze provádět ve dvou stupních, a sice 60–90 kW a 120–150 kW. Další pozitivní vlastností je možnost libovolné konfigurace dvou nabíjecích DC kabelů. To je zajímavé zejména v souvislosti s ojedinělou vlastností dané stanice, kterou je možnost nabíjet dva elektromobily současně.

www.schrack.czKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..