Google překladač: English Deutsch

ŠKODA POWER, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING dodá vybavení dvou strojoven 50 MW pro elektrárnu Atherinolakkos na řeckém ostrově Kréta. Zakázka za 470 milionů Kč představuje rozšíření stávající elektrárny, která používá dieselgenerátory a její současný výkon musí být novou dodávkou navýšen. Dodavatelem celé elektrárny je firma Foster Wheeler Energia, zákazníkem, resp. provozovatelem je elektrárenská společnost Public Power Corp. S.A. (řecká obdoba ČEZ).

turbina_1.jpg

Dodávka ŠKODA POWER, která do zahrnuje turbíny, řídicí systémy, generátory, titanové kondenzátory, elektro vybavení, potrubní systémy, montáž, uvedení do provozu a náhradní díly pro dvouletý provoz. V současné době začaly projekční a konstrukční práce, do výroby přejde zakázka v květnu tohoto roku. Expedice technologie pro 1. blok se uskuteční v listopadu 2006, pro 2. blok v lednu příštího roku. Výstavba elektrárny je na atraktivním místě, na pobřeží ostrova Kréta, která má nedostatek elektrické energie. „Tento projekt dobrým způsobem naplňuje naši strategii být úspěšným dodavatelem strojoven s turbínami ŠKODA pro významné světové inženýrské firmy, mezi které firma Foster Wheeler bezesporu patří. Naše technologie byla vybrána především z důvodu špičkových technicko-provozních parametrů a též dobré ceny,“ uvedl generální ředitel ŠKODA POWER Jan Musil.

V loňském roce získala v jihovýchodní Evropě ŠKODA POWER další zakázky – projekt Erdemir v Turecku (strojovna s turbinou, hodnota kontraktu 320 mil. Kč) a v Rumunsku (dodávka nové elektrárny na klíč včetně parní turbiny za téměř 300 mil. Kč). Zakázku pro elektrárnu v Bukurešti ŠKODA POWER navázala na dodávky v uplynulých desetiletích, kdy v Rumunsku instalovala téměř 2,5 tisíce MW. Zakázka pro řecký trh je premiérová.
www.skoda.cz

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news