Google překladač: English Deutsch

Zumtobel 01V minulém roce se hokejoví fanoušci brněnské Komety mohli radovat nejen z úspěchů svého domácího týmu, ale i z modernizace DRFG Areny, domovského stadionu Komety.Tu zdobí od léta minulého roku nové osvětlení od předního dodavatele řešení pro osvětlení Zumtobel Group, které snižuje provozní náklady, ale slouží například i ke kvalitnějším televizním přenosům.

Na osvětlení sportovišť jsou kladeny specifické požadavky. Musí zabezpečit dobré podmínky k vidění jak pro sportovce, rozhodčí i diváky a zároveň pro televizní přenosy. Nutností je nastavení velkého spektra světelných scén pro různé úrovně tréninků, zápasy s TV přenosem i bez, koncerty i údržbu hlediště a ledové plochy. Tyto náročné požadavky splňuje průmyslové svítidlo z portfolia Zumtobel CRAFT LED vyznačující se vysokou odolností, nulovou údržbou, dlouhou životností a nízkou energetickou náročností. V aréně bylo konkrétně použito pro osvětlení hrací plochy a tribun spolu se systémem řízení LITECOM.

Výměny se také dočkal nouzový systém osvětlení. Původní zářivková svítidla s nouzovými moduly se často nechtěně rozsvěcela během akcí jako například koncerty. Nyní byla nainstalována nouzová svítidla Resclite C Antipanic,od Zumtobel s protipanickým osvětlením, která jsou díky své nárazuvzdornosti obzvlášť vhodná pro sportoviště.

Změny, které přinesla modernizace osvětlení, pocítí návštěvníci i televizní diváci okamžitě. Aréna má nyní vyšší i rovnoměrnější hladinu horizontálního a vertikálního kamerového osvětlení. Hlediště pro diváky je tak osvětleno jen do nezbytně nutné úrovně. Dále zmizely odlesky na ledě způsobné původními výbojkovými svítidly. Svítidla se také rozsvěcují a zhasínají v různých dynamických kombinacích, například při nástupu hráčů na led či vstřelení gólu, což by s původním zářivkovým osvětlením nebylo možné.

„Osvětlení pro sportoviště je díky svým specifickým požadavkům vždy velkou výzvou a my jsme rádi, že si do svého portfolia modernizovaných sportovních objektů můžeme zařadit brněnskou DRFG Arenu, která slouží hráčům i fanouškům komety přes 30 let," uvedl ředitel společnosti ZG Lighting Czech Republic Jan Vacek. Skupině Zumtobel Group se podařilo zpracovat kompletní světelný projekt během 14 dnů od první schůzky s investorem.

Revitalizace osvětlení přinese i značné energetické úspory. Celkový výkon světelné soustavy se snížil zhruba o 36,4 kW, a to při zachování vyšších hladin osvětlenosti. „Provozovateli také odpadla nutnost nákladné, průběžné výměny původních zářivkových trubic, kterých bylo v aréně instalováno přes 1000 kusů," doplnil Vacek.

www.zumtobelgroup.com

Zumtobel 02 Na konecKalendář akcí

<<  Červenec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..