Google překladač: English Deutsch

Microset je společnost, která se od roku 1997 ve spolupráci s VUT Brno zabývá vývojem nového inteligentního systému pro řízení osvětlení – systému NiSSOT, což je Nový inteligentní Systém Spínání Osvětlovacích Těles. NiSSOT využívá bezdrátového dálkového ovládání světla, které je v poměru kvality, ceny a dovedností naprosto jedinečné a převyšuje tak všechny ostatní bezdrátové systémy, které ovládají světlo. Systém NiSSOT tvoří: libovolná kombinace vypínačů, bezdrátová přenosová cesta a inteligentní výkonový prvek, tzv. přijímač, který je vložen přímo do stropní krytky u lustru. Vypínače mohou být umístěné buď přímo pod klikou (patent #291339) nebo na místě vypínačů klasického umístění. V nabídce jsou také přenosné ovladače - klíčenka a dálkový ovládač. Bezdrátová přenosová cesta je zabezpečena vysílacím kódem o dosahu 30-50 m.

nissot.jpg

A jak vlastně NiSSOT funguje?
Přibližně 99% vstupů do místnosti se realizuje uchopením a stisknutím kliky u dveří. Díky poloze spínače pod klikou proto NiSSOT maximálně zjednodušuje informaci, kde je potřebné sepnout světlo. Odpadá hledání, tápání ve tmě - při vstupu do místnosti se stačí lehce dotknout spínače, umístěného pod klikou, a světlo v místnosti se rozsvítí. Další spínač je umístěn na druhé straně dveří a slouží pro vypnutí světla při odchodu.
Uživatel tohoto originálního zařízení může na základě vlastní volby ovládat jedno světlo z libovolného počtu míst, například osvětlit halu ze čtyř pokojů, nebo naopak z jednoho místa lze rozsvítit jakékoli množství světel, které si dopředu může uživatel navolit a měnit podle svého vlastního uvážení.

Výrobek je plně certifikován v autorizované laboratoři Vojenského technického ústavu pozemního vojska - Vyškov, který má akreditaci akceptovanou v celé EU.
Kódovaný radiový signál pracuje na frekvenci 433,92 MHz určené pro provoz ovládacích systémů pro ČR a celou EU (obdobně jako dálkové odemykání automobilů). Pracuje na 80% povoleném výkonu (max 10 mW), čímž je zaručeno, že i přes rozptyl parametrů použitých součástek při výrobě žádný výrobek nepřekročí povolenou hranici výkonu. I na 80% výkonu má dosah v nezastavěném prostoru cca 50 m, což značně překračuje dosah obdobných systémů.
Splněny a dodrženy jsou všechny hodnoty v rámci elektromagnetické kompatibility (EMC), radiových parametrů (stálost kmitočtu), obecné a elektrické bezpečnosti a dalších parametrů, což je doloženo příslušnými certifikáty zkušebny.
Stabilitu vysokofrekvenční části (VF) zajišťuje přesný SAW filtr a laserově kalibrovaný přijímač. Vysílač je napájen baterií.
Rozlišitelnost kódu - 266 milionů – zaručuje, že se 2 kódy vysílačů nepotkají a nebudou se ovlivňovat. Využívání plovoucího kódu, který zabezpečuje komunikaci a systém pak nelze nabourat, obdobně jako zamykání automobilů.
Každý standardní přijímač je možné naučit maximálně 24 vypínačů (u přijímače DOUBLE je to součet naučeních kódu na prvním a druhém kanálu). Připojení se provádí velice jednoduše, po stisku tlačítka na přijímači a následném stisku tlačítka vysílače si jej přijímač jednoduše zapamatuje (obdoba bezdrátové myši u PC). Paměť lze resetovat a znovu nastavit přijímač pro vysílače. Obdobně lze jeden vysílač přihlásit k libovolnému počtu přijímačů.
http://www.nissot.cz/menu.php

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news