Google překladač: English Deutsch

Za účelem vyloučení neplánovaných odstávek přechází papírenský závod Smurfit Kappa v Piteå na systém sledování stavu nové generace IMx-8 od SKF. Systém provádí nepřetržité měření, a v případě i těch nejdrobnějších změn výkonnosti ihned spouští alarm – tím zvyšuje úroveň kontroly nad stavem strojního vybavení. Kromě vibrací může systém zpracovávat také další procesní parametry jako tlak a teplotu a ještě tím zvyšovat přehled o stavu strojů.

skf obr2

Závod Smurfit Kappa upgraduje stávající jednotky sledování stavu LMU SKF na IMx-8 a připojuje měřicí jednotky na nejnovější verzi monitorovacího softwaru od SKF, @ptitude Observer. Na papírenských strojích PM1 a PM2 je neustále sledováno více než 1 000 měřicích bodů.

„Reaktivní údržba je čtyřikrát dražší než údržba preventivní, a proto papírenský průmysl směřuje k systémům plánované údržby," říká Hans Steding, obchodní koordinátor SKF pro sledování stavu, Luleå.

SKF je průkopníkem v oblasti vývoje pokročilých systémů sledování stavu. V rámci výzkumných aktivit ve Švédsku prověřila a zdokumentovala činnost mnoha průmyslových zařízení po celém světě.

„Odhalení zdrojů poruch strojního vybavení umožňuje vytvořit prostředky prevence odstávek. Tím lze dosáhnout zvýšení životnosti strojů a úspory značných sum z výdajů společností za údržbu," říká Hans.

Papírna Smurfit Kappa v Piteå je největším evropským závodem vyrábějícím kraftový papír, materiál používaný k výrobě prvotřídní vlnité lepenky, s produkcí 700 000 tun za rok. Kraftový papír se vyrábí z nových vláken, tedy ze surového dřeva, což znamená, že na papír lze snadno tisknout, je velmi pevný ve vlhkém prostředí a chemicky a biologicky čistý. Závod Smurfit Kappa v Piteå má přibližně 510 zaměstnanců.

„Tady ve Smurfit Kappa v Piteå se na nový systém velmi těšíme, protože nám pomůže automatizovat značnou část procesu hodnocení stavu strojů, které je v současné době prováděno ručně. Jedná se o skvělý krok v našem procesu digitalizace," říká Jonas Snäll, inženýr údržby společnosti Smurfit Kappa v Piteå.

www.skf.cz

skf obr3



Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..