Google překladač: English Deutsch

Obr. 1: Radarový hladinoměr GRLM-70 „Miranda”
Pro člověka byla již odpradávna informace o naplněnosti nádob na kapaliny nebo sypké látky klíčovou otázkou přežití. Měření hladiny je tedy možno považovat za jedno z historicky nejstarších procesní měření. Od dob hliněných nádob a poklepu na ně pro získání představy o naplněnosti již uplynulo nemálo vody a dnešní doba spíše přeje měřením elektronickým. Firma Dinel, s.r.o., přední nezávislý výrobce systémů pro měření výšky hladiny a průtoku v České republice, ve své nabídce disponuje celou řadou procesních měřidel a senzorů, komunikačních a zobrazovacích přístrojů určených pro technologické aplikace v mnoha průmyslových odvětvích.

Dinel 1

Možnosti měření hladin
Nejnovějším přírůstkem z řady inteligentních hladinoměrů je kapacitní hladinoměr CLM-70. Jeho přednostní vůči metodám založeným na principu odrazu akustických nebo elektromagnetických vln je možnost použití právě v takových případech, kde je odrazivost měřeného média proměnlivá, nebo velmi malá – např. lehké sypké materiály, silně pěnivá média apod. Další výhodou je měření po celé délce měřicí elektrody, tedy žádné mrtvé zóny a také s odolností na vysoké tlaky (až do 100 barů). Tento hladinoměr má navíc i provedení se dvěma elektrodami potaženými izolací FEP pro měření agresivních kapalin, zejména anorganických kyselin. Disponuje, stejně jako ostatní dva produkty této řady (ultrazvukový hladinoměr ULM-70 a radarový hladinoměr GRLM-70), několika uživatelsky přívětivými vlastnostmi: proudový výstup s komunikací HART, snadná instalace i nastavení modulu s displejem. Montuje se přímo do zásobníků sil či jímek, díky tomu má velmi široké spektrum použití.
Dinel 2Obr. 2: Vysokofrekvenční hladinový snímač RFLS-28

Další častou aplikací je detekování hladiny kapalných, kašových nebo pastových médií uvnitř kovových i nekovových nádob, kde probíhá proces míchání, ohřevu, nebo sanitace. K takovým účelům je určen hladinový snímač RFLS-28. Instaluje se svisle pomocí trubkového nástavce (TN-28), jehož délku a provedení si volí zákazník. Tyto snímače mohou být přímou náhradou za vibrační hladinové snímače, nebo za kapacitní hladinové snímače. Snímač pracuje ve vysokofrekvenčním pásmu, což umožňuje spolehlivou detekci hladiny média s eliminací usazenin nebo pěny na elektrodě. Novinkou je varianta s předním závitem pro přímou montáž do stěny nádrže.

Jednoduchá signalizace průtoku
Jak snadno kontrolovat, zda voda v potrubí proudí podle zadání? K tomuto účelu byl vyvinut kalorimetrický snímač průtoku TFS-35. Je možné jej použít pro média elektricky vodivá i nevodivá a instalován může být v kovových i plastových potrubích. Je vyroben z nerezové oceli, na jednom konci opatřen snímacím elementem, na opačném indikátory. Kromě samotného hlídání průtoku disponuje funkcí hlídání teploty média.

Komunikační a řídicí jednotky
Univerzální řídicí jednotka s datalogerem PCU-100 slouží pro měření, zobrazování a archivaci fyzikálních veličin. Může napájet všechny běžné měřicí senzory a lze s ní vyhodnocovat naměřené údaje v reálném čase, ty se zaznamenávají do interní paměti. Pohodlná je i dálková parametrizace senzorů (prostřednictvím HART komunikace). Můžete si zvolit i provedení s GSM komunikačním modulem. Ten umožňuje připojení a zasílání naměřených dat na server dinel.cloud, kde jsou tyto údaje dostupné z internetu a kde je možné data zobrazit v podobě grafů, tabulek aj.
Dinel 3
Obr. 3: PCU-100 s GSM modulem

Pokud Vás článek zaujal, můžete společnost Dinel, s.r.o. navštívit i na veletrhu Amper v Brně v hale V, číslo stánku 4.12.Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..