Google překladač: English Deutsch

Na druhém mezinárodním veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky ELECTRON Praha 2012 (13.-16.2012) získala společnost LAPP KABEL s. r. o. cenu GRAND PRIX za nejlepší exponát. Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, použité materiály, přednosti výrobku a stávající uplatnění na trhu.
Společnost LAPP KABEL s. r. o. do soutěže přihlásila svůj nový servo kabel ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP, který na trh uvádí pod heslem „Sedm jednou ranou“. Vysvětlení významu tohoto sloganu je jednoduché. Nový kabel totiž dokáže svými parametry nahradit 7 různých doposud vyráběných provedení kabelů pro připojení servo motorů. Ba co víc, téměř ve všech těchto parametrech navíc převyšuje své předchůdce.

Oelflex_Servo_FD796CP_ret_v2


Nový ÖLFLEX® FD 796 CP neobsahuje halogeny, je nehořlavý, má všechny důležité aprobace včetně UL a CSA a díky nízkokapacitní izolaci z polypropylenu získává další plusové body za nízké svodové proudy při současné vysoké odolnosti vůči průrazu a vůči přepětí. Kromě toho, že je kabel vyráběn ve stuttgartském závodě skupiny Lapp, investovala skupina Lapp i do nového zkušebního zařízení pro kabely do vlečných řetězů ve vlastním testovacím středisku, aby bylo možné trvale garantovat standardy kvality. Nový přírůstek vysoce flexibilních kabelů ÖLFLEX® FD je možné použít do aplikací se zrychlením až 50m/s2, při rychlostech až 5 m/s a délkách pojezdu až 100 metrů. Pro své uložení potřebuje kabel méně místa, má nižší hmotnost, zajistí větší výkon a vyšší dynamiku a díky redukci počtu výrobků přináší i nižší náklady na výrobu a skladování. Zákazníci tak díky tomuto novému produktu získají všechny výhody nahrazených 7 produktů, a to dokonce za lepší cenu.
Společnost LAPP KABEL s.r.o. je součástí celosvětové skupiny Lapp (se sídlem v německém Stuttgartu), kterou tvoří 41 distribučních, 15 výrobních firem, více než 100 zastoupení a pracuje v ní více než 3000 zaměstnanců. Svůj počátek datuje do roku 1957, kdy Oskar Lapp jako první vyvinul a průmyslově vyrobil flexibilní ovládací kabel. Během svého více než padesátiletého působení na vyspělých průmyslových trzích se stala skupina Lapp synonymem nejvyšší kvality pro průmyslové kabely, konektory, kabelové vývodky, energetické nosiče, označovací systémy, komponenty pro průmyslovou automatizaci a kabelové příslušenství. Tyto produkty nacházejí uplatnění u zákazníků v mnoha průmyslových oborech. Mezi ty nejvýznamnější patří výrobci obráběcích strojů a manipulační techniky, výrobci elektrických rozvaděčů, automobilový průmysl apod. V minulém účetním období (2011) činil celkový obrat skupiny 847 mil. EUR.

JN_a_AB_pevzet_minFoto: Za společnost LAPP KABEL s.r.o. přebírali cenu obchodní ředitel Jiří Nevečeřal (vlevo) a oblastní manažer Antonín Badalík (vpravo).