Google překladač: English Deutsch

elko2Poprvé v historii pořadu televize Prima Jak se staví sen se objevila bezdrátová chytrá elektroinstalace. Ovládání domácnosti na dálku přes mobilní telefon není sci-fi, ale skutečnost. Populární relace o snovém bydlení ukázala, že bezdrátové řešení elektroinstalace není výsadou hypermoderních hotelů, nebo bohatých sousedů. Naopak. Hlavně vícečlenné rodiny a ti, kteří chtějí výrazně ušetřit, ji ocení.

Pokud bydlíte v tzv. chytrém domě či bytě, máte veškerá elektrická zařízení kdekoliv a kdykoliv pod dohledem. Veškeré spotřebiče, světla, nebo televizi, které děti zapomněly zhasnout, vypnete jedním dotykem na mobilním telefonu. Takto vzdáleně můžete ovládat i topení, klimatizaci, žaluzie, kameru u vchodových dveří nebo garážová vrata.
Velkou výhodou bezdrátové elektroinstalace je, že při zavádění řemeslníci nesekají do zdi. Metry drátů vystřídaly radiofrekvenční (RF) vlny a právě ty umožňují jednotlivé prvky elektroinstalace přemisťovat a ovládat na dálku. Jestliže se například kvůli rozmístění nábytku špatně dostáváte k vypínači, jednoduše ho vezmete, posunete a skříň může zůstat tam, kde je.
„Lidé chtějí ušetřit čas věnovaný domácnosti, zbytečně neplýtvat energií a chovat se ekologicky. Mám rád moderní technologie a jsem rád, že jsme mohli díl pořadu věnovat právě tzv. smart technologiím. Ukazuje, že zásadní změny nemusí souviset s bouráním zdí, ale stereotypů," dodává architekt pořadu Marek Povolný.

www.elkoep.cz
www.inels.cz

elko1Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..