Technika News 12.01.2012
12. ledna 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Série videí Brammer QUICK TIPS se rozšiřuje

Brammer-Quick-Tips_02Společnost Brammer, celoevropský distributor průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), dnes uvedla druhé online video ze své série ‘Quick Tips’. Cílem online videí je podělit se se zákazníky Brammer o odbornou expertízu firmy a více je tak zapojit do problematiky. Sérii ‘Quick Tips’ (‘Rychlé tipy’) tvoří krátké výstižné klipy, v nichž účinkují specialisté na různé produktové řady a průmysloví odborníci, kteří vysvětlují klíčovou problematiku a navrhují možná řešení pro zákazníky.  Aktuální videoklip na téma ‘řemeny‘ je nyní k dispozici ke stažení online. Video radí, jak vybrat ten nejvhodnější řemen pro konkrétní úkol a poukazuje na možnou úsporu energie a dosaženou efektivitu při použití toho správného produktu. Klip je lze stáhnout na webové stránce www.brammertips.com.

Celý článek...
Divize nabíjecích systémů Fronius

fronFronius rozšiřuje své zastoupení v ČR o divizi nabíjecích systémů akumulátorů. Současně se startem nového roku zahájila k 1. lednu 2012 oficiálně svou činnost poslední divize společnosti Fronius Česká republika s.r.o. - divize nabíjecích systémů akumulátorů. Připojila se tímto k již existujícím divizím svařovací techniky a solární elektroniky, které v ČR působí již od roku 1991, resp. 2008. V současné době jsou tak na české trhu aktivní všechny tři divize, které nabízí kompletní produktové portfolio mateřské společnosti Fronius International GmbH. Více informací najdete na www.fronius.cz.

Celý článek...
Řízení životního cyklu produktu od Autodesku

workfloweditor-low-resSpolečnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, představila na uživatelské konferenci Autodesk University 2011 zcela nové řešení, které mění tradiční pojetí řízení kompletního životního cyklu výrobku výrobními společnostmi – od konceptu přes návrh až po výrobu, správu partnerů a dodavatelů, nákup, kvalitu, shodu s normami a předpisy, servis, údržbu, a další. V novém pojetí řízení životního cyklů produktu (PLM - product lifecycle management) využívá Autodesk cloudových služeb a umožňuje podnikům vytvářet a spravovat produktové i procesní informace a neustále zkvalitňovat vyráběné produkty.

Celý článek...
Tvar závitu snižuje náklady

arnoldNová generace tvaru závitu Taptite 2000® kombinuje výhody výkonu a spolehlivosti. Celková úspora nákladů na montážích díky jejichž použití činí až 88 %. Taptite 2000® je generace šroubů s tvářenými závity od firmy Arnold Umformtechnik GmbH & Co. Díky nim se dociluje podstatného snížení nákladů při použití rychlořezných šroubů (Obrázek 1). Na základě předchozích zkušeností firmy se dociluje úspory nákladů až 88% při montážních procesech. Na základě výsledů různých studií tvoří na 85 % nákladů při použití konvenčních šroubů především vedlejší náklady, jako je vrtání, řezání závitů, kontrola a čištění nástrojů a pracoviště. Při aktuálním spojování dílů odpovídá těmto operacím jen na 15% celkových nákladů.

Celý článek...
Konference Milníky digitalizace–Smart Life, Praha, 24.ledna

Smart_Life_2012Sdělovací technika srdečně zve na další ročník úspěšné konference Milníky digitalizace – Smart Life 2012, která se koná v úterý 24. ledna 2012 od 9.00 hod. v Top Hotelu Praha (Blažimská 1781/4, Praha 4 - Chodov). Více informací o možnostech partnerství na konferenci Smart Life 2012, jejím programu a podmínkách účasti naleznete na www.stech.cz.
Nakladatelství Sdělovací technika navazuje na populární cyklus odborných konferencí Milníky digitalizace v pořadí již druhým ročníkem nové koncepce, která odráží aktuální technologický vývoj a moderní trendy. Koncepce, která se skrývá pod titulem Smart Life, dává internetu a energetické síti nové možnosti poskytovat rozličné inkrementální služby domácnostem v propojených chytrých (Smart) komunitách. Problematika je chápána v širších souvislostech zahrnujících Smart Grid, obnovitelné zdroje energie, fotovoltaiku, elektromobilitu atd.

Celý článek...
Udržte si pořádek díky SolidWorks Enterprise PDM

pdm_search_lgNavrhovali jsme něco podobného již dříve? Máme ještě příslušné CAD modely? Existuje k nim nějaká dokumentace? Kdo na tom pracoval a kdy to bylo? Pokládání podobných otázek, když je ona osoba vzdálena tisíce kilometrů a tři časové zóny, není příliš efektivní. Software SolidWorks Enterprise PDM (EPDM) poskytuje snadný způsob spolupráce konstruktérů na návrzích výrobků bez starostí o kontrolu verze nebo ztrátu dat. Skladuje CAD modely a podporující dokumenty – od emailů k obrázkům – v indexovaném centrálním úložišti, které kontrolou verzí a automatizací pracovních procesů eliminuje zbytečné opakování.

Celý článek...
Ve společnosti TOSHULIN proběhl upgrade IFS Aplikací na verzi 7.5.

toshulin_plantNa sklonku roku 2011 byl ve společnosti TOSHULIN dokončen upgrade informačního systému IFS Aplikace na verzi 7.5. Implementací nové verze získala firma TOSHULIN systém, který je inovovaný jak rozsahem funkcionality, tak technologicky. Upgrade byl proveden ve využívaných modulech pro řízení výroby, distribuce, financí, údržby, kvality a projektů. Součástí upgradu vlastního systému a implementovaných zákaznických úprav byla aktualizace vazby se mzdovým a personálním systémem (PERMIS) a aplikací pro odpis práce odvedených časů ve výrobě pomocí čárových kódů.

Celý článek...
Zimní pneumatika od CONTINENTALU

Pneumatika_Continental-Conti_Winter_Contact_830_PSpolečnost Continental získala prestižní ocenění od nejprodávanějších britských automobilových magazínů, týdeníku Auto Express a měsíčníku Evo. Nejvyšší příčky v letošní soutěži zimních pneumatik obsadila v obou magazínech zimní pneumatika Continental ContiWinterContact TS830P. Již podruhé v historii vyhlašuje časopis Auto Express ty vůbec nejlepší zimní pneumatiky na trhu a odhaluje nejzajímavější produkty pro zimní sezónu. Ocenění v ročním testu pneumatik bylo uděleno především za výjimečný výkon, kvalitu, bezpečnost, vhodnost a hodnotu. V automobilovém průmyslu představují záruku kvality, která všem automobilovým nadšencům poskytne absolutní jistotu při výběru nových zimních pneumatik.
Zástupci Auto Express dodávají: „Skvělý výkon za všech okolností vynesl zimní pneumatiky Continental na špici. Perfektní výkon v jakékoli situaci bez sebemenšího zaváhání předčil soupeře a zasloužil se o jednoznačné vítězství.“ První test zimních pneumatik magazínu Evo přinesl velmi pozitivní hodnocení v prosincovém čísle. V testu se sešlo osm zimních i celoročních pneumatik o rozměru 225/45R17. Vítězem se stala pneumatika ContiWinterContact TS830P, která zvítězila ve všech kategoriích, od jízdy na sněhu až po pohodlí a kvalitu provedení.

Celý článek...
Budou pneumatiky z koksagyzu?

FNR-rollen_Autos_auf_LwenzahnO tom, zda kavkazský, nebo ruský koksagyz (Taraxacum koksagyz) bude sloužit jako zajímavý zdroj kaučuku se v odborném světě uvažuje již delší dobu. V současné době se touto problematikou začíná opět velmi vážně zabývat společnost Aeskulap GmbH, se svými šesti partnery.

Na jaře roku 2011 rozpracovala uvedená skupina metodické podklady, které se týkají programu pěstování koksagyzu, který doposud roste divoce. Kořeny koksagyzu (pampelišky) obsahují mezi jiným latexu podobnou emulzi, která by mohla být vhodná pro přípravu přírodního kaučuku. Tento program je podporovaný Spolkovým ministerstvem pro výživu, zemědělství a ochrany spotřebitelů (BMELV) a odbornou agenturou pro obnovitelné suroviny ( Fachagentur Nachwachsende Rohstoffe e.V. FNR), Gülzow.

Celý článek...
soutěž - philips
Další zprávy
Aktuality
Zimní pneumatika od CONTINENTALU
Ve společnosti TOSHULIN proběhl upgrade IFS Aplikací na verzi 7.5.
Konference Milníky digitalizace–Smart Life, Praha, 24.ledna
Divize nabíjecích systémů Fronius
Chytrý upínací systém Bosch
Konference Milníky digitalizace–Smart Life–Praha, úterý 24. ledna 2012
Obrábění
Přejeme všem čtenářům krásné Vánoce a úspěšný rok 2012
Nástrojová řešení ISCAR pro větrné elektrárny
MILLTAP 700
Vertikální obráběcí centra GENOS pro globální trhy
Převodovka pro automobilový průmysl
OKUMA na EMO Hannover 2011
Kalendář akcí
<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejnovější akce

Žádné následující události

Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012