Technika News 27.10.2011
27. října 2011 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv  
Armatury z Opavy

klad_250Armatury KLAD, spol. s r.o. a její dceřiná společnost Severočeská armaturka SČA, spol. s r. o. nabízí
sortiment průmyslových armatur v provedení dle norem EN a ASME včetně speciálních armatur se zaměřením na armatury vyšších tlaků, teplot a armatur určených pro speciální média. Společnost dále zachovává tradiční výrobní sortiment bývalé SČA a.s.
Firma disponuje certifikací ISO 9001:2008, vlastní výrobkové certifikáty ITI TÜV a pro dodávky na východní trhy, je vybavena vývozními certifikáty pro Rusko a Bělorusko.

Celý článek...
SOLID EDGE online katalog

engeSiemens PLM Software, obchodní jednotka Siemens Industry Automation Division a jeden z hlavních světových dodavatelů softwaru a služeb pro řízení životního cyklu výrobků (PLM), dnes představil nový webový portál katalogových dodavatelských součástí pro software Solid Edge®, včetně nejnovější verze Solid Edge ST4, který poskytuje přístup k obrovskému množství komponentů a sestav, v 3D formátu Solid Edge. Eliminací času potřebného k manuálnímu modelování nakupovaných komponent pomáhá nový on-line katalog – díky partnerství s CADENAS GmbH – zákazníkům Solid Edge výrazně zvýšit produktivitu navrhování produktů, zlepšit kvalitu a zkrátit dobu pro uvedení na trh.

Celý článek...
Dvě nové formule ze stáje ČVUT

formule250Na Fakultě strojní Českého vysokého učení technického v Praze proběhlo představení dvou zcela nových studentských formulí. První z nich FS.03 je poháněna spalovacím motorem. Druhý vůz FSE.01 je osazen pohonem čistě na elektrický proud. Pro každý z vozů je vytvořen zvláštní řešitelský tým. Letošní sezona byla ve znamení hned tří evropských soutěží kategorie Combustion. Nejlepší výsledek si tým formule FS.03 přivezl ze soutěže na španělském okruhu v Catalunyi, kde se studentům ČVUT podařilo vybojovat 2. místo mezi světovou konkurencí.

Celý článek...
PcVue 10.0 - řešení pro zvýšení produktivity

AArchitectNová platforma PcVue 10.0, včetně Application Architect a Application Explorer, může ušetřit až 50% času potřebného pro vývoj celé aplikace. Oba nástroje jsou vhodné pro běžné uživatele i pro profesionální vývojaře. Pomocí těchto nástrojů lze provádět různé návrhy a jejich testování i běžnou údržbu a kompletní přenastavení.V současné době je celková cena za dohledovou aplikaci určena nejen z licenčních poplatků, ale také časem potřebným pro vývoj. Aplikace se mění s časem, jsou přidávány nové funkce a různá vylepšení a proto se ktomu musí ještě připočítat cena za upgrade a údržbu celého systému. V tomto ohledu je software PcVue 10.0 zcela novým řešením. Poskytuje nejen vysoce výkoný nástroj pro snadný návrh, ale také obsahuje další nástroje pro údržbu, diagnostiku, objektově orientované modifikace, změny v konfiguraci, atd., a tím je docíleno velmi vysoké spolehlivosti.

Celý článek...
České komponenty pro jaderné elektrárny ruského gigantu ROSATOM

ZAT_Ing._Ivo_TichZástupci firmy ZAT a.s., společně s dalšími 15 českými firmami, dnes podepsali memorandum o spolupráci při výstavbě jaderných elektráren budovaných ruskou státní korporací ROSATOM v Ruské federaci, České republice a dalších zemích, v nichž koncern působí. Společnost ZAT a.s. má tak možnost realizovat transfer špičkových technologií a školení specialistů na projektech koncernu a spolupracovat při výrobě, montáži a výstavbě jaderních elektráren s nejmodernějšími reaktory typu VVER. Společnost ZAT a.s. se také uchází o podíl na investiční a technologické přípravě výstavby jaderné elektrárny Temelín.

Celý článek...
5osé automaty K3X

K3XPomocí nových automatů nové generace "8 Five" lze dosáhnout pracovních úhlů 55° (místo současných 45°) a záporných úhlů do -20°. Proto je pracovní úhel osy hřídele od 0 do 110° v porovnání s předešlou generací, která uměla 90°. Tato řada vysoce výkonných strojů je vhodná pro práci v 5 osách a na 5 různých hlavách. Automaty splňují veškeré technické a ekonomické požadavky pro umístění v inženýrských firmách v oblasti zdravotnictví, energetiky, leteckého a automobilového průmyslu. Pomocí těchto strojů lze ušetřit čas a peníze při výrobním procesu. Díky vysokému výkonu, přesnosti a možnosti práce v těžkých podmínkách lze použít automaty pro aplikace v letectví či výrobu vysoce přesných dílů.

Celý článek...
Eplan Fluid: Nový soubor dat pro hydrauliku

Hydraulic_MacrosNový komplexní soubor zdrojových dat pro hydrauliku překlenuje mezeru mezi návrhem tekutinových a mechanických soustav. Více než 1 000 maker pro hydrauliku obsažených v Eplan Fluid urychluje a zjednodušuje tvorbu interdisciplinární dokumentace. Výhody jednotné sady dokumentace pro automatizační techniku, tekutinové mechanismy a elektrické systémy jsou dobře známé, avšak pohled zaostřený na hydrauliku odhaluje další potenciál. Od samého začátku nabízí Eplan Fluid 2.0 uživatelům kompletní soubor „fluidních dat“ obsahující více než 1 000 maker.

Celý článek...
Nevyhovující pneumatiky se v EU stále prodávají

modpETRMA (European Tyre and Rubber Manufacturer’s Association – Evropská asociace výrobců pneumatiky a zpracovatelů pryže) oznámila výsledky druhého kola testování pneumatik. Nařízení REACH zakazuje od 1. ledna 2010 používání olejů s nadlimitním obsahem polycyklických aromátů (PAH) ve výrobě pneumatik pro motorová vozidla prodávaných na trzích EU. I přes pozornost, kterou vyvolalo první kolo testů, bylo ve druhém kole zjištěno opět zhruba 10 % dovážených pneumatik, které požadavky REACH nesplňují.

Celý článek...
Nejlepší strojírenský veletrh

P1000780Letošní dva veletrhy během tří týdnů ukázaly, že české strojírenství se zpomalení ekonomiky nebojí. Jak na hannoverském EMO, tak na brněnském MSV návštěvníci jasně ukázali stálý zájem o strojírenské výrobky, když návštěvnost obou veletrhů překonala očekávání. Brněnský strojírenský veletrh byl pro GF AgieCharmilles příležitostí ukázat výhody automatizace v nástrojárnách a kusové výrobě. V době, kdy je kvalifikovaná pracovní síla opět nedostatková, je automatizace vhodným řešením. Stroje, které GF AgieCharmilles v Brně na stánku vystavovala, byly vybaveny integrovanou automatizací, která přináší úsporu pracovních sil využíváním stroje v nočních směnách a o víkendech.

Celý článek...
Tlačítka nouzového zastavení

TlacitkoEaton Corporation, průmyslový výrobce širokého spektra produktů, doplnil řadu ovládacích a signalizačních přístrojů RMQ-Titan o nové provedení tlačítek nouzového zastavení. Volitelným doplňkem je modul pro kontrolu upevnění jednotek kontaktů k ovládací hlavici. Ten v případě poruchy tlačítka dokáže odpojit zátěž. Mezi dalšími novinkami je pak barevná signalizace polohy tlačítka nebo prosvětlený kroužek zvyšující viditelnost stavu nebo umístění tlačítka.Tlačítka jsou nadále standardně nabízena v průměrech 45 nebo 60 mm, včetně nebo bez prosvětlení (LED diody) a případně s mechanickým ukazatelem polohy pro jednoduchou identifikaci stavu tlačítka nouzového zastavení. Mechanická signalizace v základní poloze zobrazuje barvu zelenou, po stisku se změní na červenou.

Celý článek...
Video: SolidWorks a SolidCAM na MSV 2011

SolidPodívejte se na prezentaci SolidWorks, SolidCAM a dalších CAD/CAM novinek v reportáži z veletrhu MSV 2011- společnosti SolidVision.

Na stánku společnosti SolidVision čekala spousta novinek – nová verze SolidWorks 2012, modul SolidWorks Simulation nebo systém produktové komunikace 3DVIA Composer.

SolidCAM byl na veletrhu k vidění hned u deseti vystavovatelů. Na stánku Hermle AG a SolidCAM obráběli naživo závodní brzdový třmen Alcon, švýcarská firma Agie Charmilles zase předvedla ukázku SolidCAM technologie iMachining.

Nestihli jste veletrh a chcete vidět víc? Podívejte se na dvouminutovou videoreportáž!

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Armatury z Opavy
SOLID EDGE online katalog
Kvalitní armatury z Opavy
Dvě nové formule ze stáje ČVUT
Bulharsko zve k obchodním aktivitám
České komponenty pro jaderné elektrárny ruského gigantu ROSATOM
Obrábění
5osé automaty K3X
Video: SolidWorks a SolidCAM na MSV 2011
Svařování nesvařovatelného
GILDEMEISTER a Mori Seiki kombinují své aktivity v Evropě
Zlatá medaile MSV 2011: FVCT 180 / 2 CNC
Laserové svařování a řezání
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2011 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2011 CCB, spol. s r.o.
Inzerce Ediční plán a ceník inzerce 2011