Technika News 03.04.2014
03. dubna 2014 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
13. VIRTUÁLNÍ VÝTAHÁŘSKÝ VELETRH 2014

vytahy1VÝTAHY SERVER, český národní internetový server pro obor výtahy a zdvihací zařízení, vás zve na již 13. VIRTUÁLNÍ VÝTAHÁŘSKÝ VELETRH, který se koná na internetové adrese www.vytahy-veletrh.cz od 1. 4. do 30. 4. 2014. Na této mimořádné internetové akci se můžete opět jednoduše on-line seznámit s novinkami i stávajícím výrobním programem předních českých i zahraničních společností působících v oborech VÝTAHY, STAVEBNÍ VÝTAHY, ESKALÁTORY, POJÍZDNÉ CHODNÍKY, PLOŠINY PRO INVALIDY a OSTATNÍ ZDVIHACÍ ZAŘÍZENÍ.

Celý článek...
Čelní vysokozdvižné vozíky Jungheinrich

Ergonomie 1.psdVedle nové generace vysokozdvižných vozíků prezentovala společnost Jungheinrich na předním světovém veletrhu intralogistiky CeMAT 2014 i novinky z oblasti ergonomie, bezpečnosti a produktivity práce. Na veletrhu CeMAT 2014, který se konal 19. - 22. května v německém Hannoveru, představila odborné veřejnosti společnost Jungheinrich celou řadu zcela nových designových a konstrukčních inovací pracovního místa řidiče vozíků. Tyto novinky jsou již součástí vozíků posledních konstrukčních řad tohoto hamburského výrobce, a sice spalovacích vozíků s hydrostatickým pohonem a také elektrických vozíků s protizávažím, série 4 a 5.

Celý článek...
Družice ASTRA 5B byla úspěšně vynesena na oběžnou dráhu

sasSpolečnost SES S. A. (pařížská a lucemburská burza NYSE Euronext: SESG) oznámila, že dne 22. 3. 2014 byla úspěšně vynesena na oběžnou dráhu družice ATRA 5B na nosné raketě Ariane 5 z evropského kosmodromu Kourou na Francouzské Guyaně v 19:05 místního času (23:05 SEČ, 18:05 východního času). Družici ASTRA 5B zkonstruovala společnost Airbus Defence and Space Systems ve francouzském Toulouse; družice vychází z vysoce spolehlivé platformy Eurostar E3000. Družice bude umístěna na orbitální pozici 31,5 stupně východně a je vybavena 40 transpondéry Ku-band (odpovídající frekvenci 36 MHz) a 6 transpondéry Ka-band.

Celý článek...
Prodej termočlánků firmy Safina ve čtvrtletí vzrostl o čtvrtinu

safina3Společnost Safina, která drží více než 15 procent celosvětového trhu termočlánků, zvýšila v letošním prvním čtvrtletí jejich prodej o čtvrtinu. Rozšířila své působení v Evropské unii i ve Spojených státech amerických a v Asii nově působí v Jižní Koreji. ČTK to řekl generální ředitel Safiny Tomáš Plachý. České termočlánky z platiny a rhodia jsou určené k měření teplot v průmyslu.

Celý článek...
Brammer vyhrál tender na dodávku ložisek do závodů SGA

brammerSpolečnost Brammer Czech a.s., součást skupiny Brammer Group, celoevropského distributora průmyslového výrobního vybavení pro MRO (údržba, oprava, provoz), dnes oznámila, že vyhrála tender na dodávky ložisek do tří závodů společnosti Saint Gobain Adfors (SGA) v České republice. Konkrétně jde o závody Saint Gobain Adfors Litomyšl, Hodonice a závod Isover v Častolovicích. Dodávat bude ložiska značek SKF, Schaeffler (INA/FAG) a NSK.

Celý článek...
Magneticko-induktivní senzor proudění řady SM

ifm obr1Firma ifm electronic nabízí všestranný senzor pro přesné měření průtoku kapalin až do 600 l/min, s elektronikou a vyhodnocovací jednotkou v jednom. Kromě průtoku měří také celkové množství a teplotu. Hlavní přednosti senzorů proudění od ifm electronic: přesné měření průtoku kapalin až do 600 l/min, variabilní použití pro různé směry proudění, vhodné pro kapaliny s vodivostí od 20 μS/cm, jako je např. voda, chladicí kapaliny, čistící prostředky atd., integrovaná detekce prázdného potrubí a simulační režim, k dispozici také s EPDM těsněním pro aplikace s pitnou vodou, ukazatel průtoku, celkového množství a teploty, jednoduché, intuitivní ovládání přímo na přístroji.

Celý článek...
Perfektní ochrana konektorů v aplikacích do drsného prostředí

conec obr1Konektorové systémy nasazované u průmyslových aplikacích v drsném prostředí vyžadují splnění speciálních požadavků. S ohledem na elektromagnetickou interferenci je taktéž často vyžadována ochrana před těmito rušivými vlivy. CONEC doplňuje svoji produktovou řadu krytek s krytím IP67 a stíněných krytek IP67 pro 9–50pólové D-Sub konektory. Plastové verze IP67-krytek jsou používány kdekoli, kde prach a stříkající voda může poškodit funkčnost nechráněných konektorů.

Celý článek...
Čidla kvality vzduchu – vlastní vývoj i výroba

protonix obr1Čidla firmy Protronix jsou určena ke sledování kvality vzduchu v interiérech. Měří oxid uhličitý, relativní vlhkost, VOC (těkavé organické látky) a teplotu v různých kombinacích (oxid uhličitý, oxid uhličitý + relativní vlhkost, VOC, VOC + relativní vlhkost, relativní vlhkost a relativní vlhkost + teplota).
Pro vývoj nové produktové řady náš vývojový tým využil dlouholeté zkušenosti v oblasti měření neelektrických veličin. Vznikly tak čidla kvality vzduchu, která jsou naprosto srovnatelná se světovými špičkami v oboru. Velký důraz byl kladen i na design těchto produktů.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Družice ASTRA 5B byla úspěšně vynesena na oběžnou dráhu
Brammer vyhrál tender na dodávku ložisek do závodů SGA
Široký sortiment ručního nářadí Roebuck dostupný v Evropě
Společnost Seco doplňuje řadu EPB o nové vyvrtávací hlavy pro hrubování a hydraulická sklíčidla
Vzdělávací institut CEMI zahájil 6. ročník online studia MBA
Aquatherm Praha 4.–7. března 2014
Obrábění
Valk Welding před 35 lety nainstaloval svého prvního svařovacího robota
Nové celokarbidové vrtáky od Kennametalu pro vrstvený kompozit CFRP/titan
Prezident Zeman zprovoznil v ZVVZ GROUP investici za 40 milionů
Hypertherm představuje NOVÝ Powermax30XP
Nástroje Renishaw pro měření a analýzu lopatek
Stroje pro nástrojárny
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2014 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2014 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán