Technika News 13.06.2013
13. června 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Výběr aktuálních zpráv
Levnější manipulační technika z bazaru

vzv1Pro provozy není nutné vždy pořizovat novou manipulační techniku. Ve skutečnosti je poměrně běžné využití použitých vysokozdvižných vozíků a jiné techniky. Vyjde totiž levněji a svůj účel plní naprosto stejně jako nová. Největším dodavatelem použité manipulační techniky u nás je firma vzv.cz, která provozuje rozsáhlý bazar vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky na stejné internetové adrese.

Celý článek...
Ukázkové DEMO programy u kamer IDS

Sekvence snímání ePři zakoupení digitálních průmyslových kamer IDS je zdarma k dispozici Software DevelopmentKit (SDK) obsahující kromě programu a potřebných knihoven pro programátory, také řadu ukázkových DEMO programů včetně zdrojových kódů. Uživatelé tak mají možnost DEMO programy volně používat a jejich zdrojové kódy upravovat a vkládat do vlastních aplikací.

Celý článek...
Frézování a vrtání houževnatých materiálů

secoSoučasný cíl dosáhnout co nejniží hmotnosti letadel je v leteckém průmyslu hnacím motorem pro intenzivnějí využívání pokročilých exotických materiálů, jako jsou kompozitní materiály, titan a Inconel. Tyto materiály jsou sice lehčí, nicméně pevnějí než obvykle využívané materiály, a každý z nich proto
z hlediska obrábění, konkrétněji frézování a vrtání, představuje specifické výzvy.Pro frézovací a vrtací operace používají výrobci z leteckého průmyslu často nástroje
z monolitního karbidu nebo z monolitní rychlořezné oceli, přičemž musejí dosahovat těch nejvyích možných úrovní kvality. To je často zajitěno díky pečlivě sledované a udržované bezpečnosti procesu. Předmětem zájmu jsou i náklady na výrobu jednotlivých součástí, ale ve větině případů je prioritou výroba dokonalých dílů, zvýení produktivity bývá považováno za druhotný problém.

Celý článek...
Svařovací roboti zahrnuti do vzdělávacího programu ve více školách

weldingVzhledem ke snižujícímu se počtu mladých inženýrů ve zpracovatelském průmyslu, jsou vyvinuty iniciativy na několika frontách rozjet tento trend.
Kromě klesajícího počtu mladých lidí, kteří se rozhodli pro technické vzdělávání, vzdělávání nesplňuje aktuální odbornou praxi dostatečně.

Celý článek...
ELKO EP spustí nejrychlejší SMD linku v ČR

elko3Moderní výrobní zázemí společnosti ELKO EP v Holešově bude již brzy rozšířeno o nejnovější a nejrychlejší SMD linku v České republice. Její slavnostní spuštění proběhne pravděpodobně už 22. června u příležitosti oslav dvacátého výročí založení společnosti. „Červen je pro nás skutečně výjimečným měsícem. Nejenže slavíme kulaté narozeniny, ale představujeme dvě zásadní a dlouho očekávané novinky. První z nich je nový iNELS – nejkomplexnější systém inteligentní elektroinstalace. Navíc uvádíme do provozu zbrusu novou linku, která ještě více zefektivní naši výrobu," říká Jiří Konečný, majitel a zakladatel společnosti ELKO EP.

Celý článek...
Unikátní technologie zaznamenává přelom v recyklaci drahých kovů ve střední a východní Evropě

safSpolečnost SAFINA, a.s.,přední zpracovatel materiálu s obsahem drahých kovů ve střední a východní Evropě, oznamuje dosažení vedoucí pozice v oblasti recyklace drahých kovů na celém středoevropském trhu včetně České republiky. Recyklace je tradičně silně zastoupena v portfoliu SAFINY,za uplynulé období tohoto roku však překročila více jak 50 % výroby společnosti. Tohoto výrazného úspěchu se podařilo dosáhnout zejména díky nové unikátní technologii PlasmaEnvi(R), která je jediná v Evropě, a významně doplňuje již stávající procesy společnosti v oblasti recyklace a rafinace materiálů s obsahem drahých kovů. SAFINA za první pololetí roku 2012 zpracovala v rámci recyklace přes 60t drahých kovů.

Celý článek...
Bezpečnostní značení podle ISO 7010 do náročného prostředí

Brady 2EN ISO 7010 je nová evropská norma pro bezpečnostní značení, kterou by v průběhu roku 2013 měly přijmout všechny členské státy EU (v ČR je to ČSN EN ISO 7010 Grafické značky – Bezpečnostní barvy a bezpečnostní značky – Registrované bezpečnostní značky, vydaná v prosinci 2012). Brady Corporation, přední světová firma dodávající kompletní řešení pro identifikaci a bezpečnost provozních prostor, zboží a osob, nyní nabízí kompletní sortiment materiálů, nátěrů a inkoustů určených pro výrobu bezpečnostních značek podle ISO 7010, které zůstávají viditelné i v těch nejobtížnejších podmínkách.

Celý článek...
Nedostatek lidí s potřebnou kvalifikací 2013

man001Společnost Manpower Česká republika dnes zveřejnila výsledky 8. ročníku každoročního průzkumu Manpower – Nedostatek lidí s potřebnou kvalifikací, který se zaměřuje na obsaditelnost konkrétních pozic vhodným uchazečem. Průzkum byl proveden jako součást pravidelného kvartálního průzkumu Manpower Index trhu práce a zaměstnavatelům byly položeny otázky:

Celý článek...
EMO Hannover 2013 – Zpracování kovů se prezentuje na veletrhu superlativů

emo1Veletrh EMO proběhne v Hannoveru v době od 16. do 21. září 2013. Na předním světovém veletrhu zpracování kovů představí mezinárodní výrobci výrobní techniky pod heslem „Inteligence ve výrobě" své produkty, řešení a služby spojené s kovem jako materiálem. Veletrh EMO Hannover ukáže odborným návštěvníkům z celého světa, jak mohou s „inteligentní výrobou" nejlépe čelit dnešním i budoucím výzvám," říká Dr. Wilfried Schäfer, výkonný ředitel Svazu německých výrobců obráběcích strojů (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken, VDW) se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem, který je organizátorem veletrhu EMO, u příležitosti tiskové konference k veletrhu EMO 28. května 2013 v Praze.

Celý článek...
Armádní technologie pro průmyslové firmy

o 293Unikátní robot Orpheus, který vznikl pro potřeby armády, může nově sloužit také mírovým účelům. Díky nové technologii, vyvinuté vědci zapojenými do projektu CEITEC*, umí detekovat přítomnost těžkých kovů v životním prostředí. Tato informace může sloužit nejen pro určení míry kontaminace zamořeného prostředí, ale i při průzkumných vrtech prováděných v rámci plánování nové těžby nerostného bohatství, případně při katastrofách.
Nové schopnosti robota oficiálně poprvé představili brněnští výzkumníci u příležitosti Světového dne životního prostředí v prostorách Mendelovy univerzity v Brně.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Svařovací roboti zahrnuti do vzdělávacího programu ve více školách
Nedostatek lidí s potřebnou kvalifikací 2013
Armádní technologie pro průmyslové firmy
Artec 3D skener EVA – využití pro fotoateliéry, fotografy a grafická studia
Veřejné zakázky s Českou poštou
Nekonvenční zdroje elektrické energie slavily již 34. ročník
Obrábění
Frézování a vrtání houževnatých materiálů
EMO Hannover 2013 – Zpracování kovů se prezentuje na veletrhu superlativů
Open House DMG/MORI SEIKI Bielefeld 2013
XYZ Machine Tools – kvalitní britské obráběcí stroje na českém a slovenském trhu.
Alternativa bez radioaktivity k thoriovaným wolframovým elektrodám
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo prosím kontaktujte redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán