Technika News 30.05.2013
30. května 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Maziva zvyšují účinnost lisů na dřevní peletky

kluberRostoucí celosvětová poptávka po dřevních peletkách pro průmyslové využití v elektrárnách je doprovázena zvyšujícími se nároky na výrobní kapacity, disponibilitu zařízení a minimalizaci nákladů na údržbu a opravy. V centru pozornosti zde stojí lis na peletky jako srdce výrobního řetězce. Výběr vhodného speciálního maziva, jehož výkonnost byla přizpůsobena specifickým podmínkám prostředí, může mít vliv na životnost ložisek drticích kol a pozitivně tak ovlivnit provozní spolehlivost a nákladovost celého agregátu. Prostřednictvím řady rozsáhlých srovnávacích studií stávajících složení produktů mohla společnost Klüber Lubrication München potvrdit příčinnou souvislost a získat tak důležité poznatky pro optimální výběr maziva.

Celý článek...
Neuvěřitelná rychlost snímání! Novinky v sortimentu průmyslových kamer IDS

Senzor kamera sRozhraní USB 3.0 v digitálních průmyslových kamerách IDS otevírá další možnosti využití kamerového systému. V současné době se jedná o jedno z nejrychlejších rozhraní a německá společnost IDS přichází s řadou nových senzorů – např. senzor e2v s rozlišením 2 MPx (1 600×1 200) a senzory CMOSIS s rozlišeními 4,2 MPx (2 048×2 048) a 2,2 MPx (2 048×1 088).

Celý článek...
Světlo pro naše města – Philips otevírá diskusi o ekonomické udržitelnosti veřejného osvětlení

osvetleni •   Evropské fondy nabízí v programovém období 2014 - 2020 České republice 20,5 miliard EUR pro regionální rozvoj
•   Otevírá se tím příležitost pro modernizaci osvětlení našich měst a obcí
•   Globální přechod k LED technologiím by znamenal celosvětové úspory 130 miliard EUR ročně
•   Platforma inteligentních systémů osvětlení Philips IntelligentCity nabízí flexibilní a efektivní řešení osvětlení měst a obcí

Celý článek...
Enterprise Inspection Manager - řízení revizí, kontrol, údržby…

herudek revizeEvidence zařízení, řízení revizí VTZ, kontrol, kalibrací, údržby a školení bez kompromisů – evidence, která pracuje za vás.
Enterprise Inspection Manager © je nový softwarový produkt společnosti Digital Data 3D, s. r. o., určený pro snadnou a přehlednou správu provozovaných zařízení, řízení revizí VTZ, kontrol, údržby, kalibrací, školení a pod. Jedná se o moderní modulární systém, jejž ocení zejména pracovníci, zodpovědní v organizaci za oblast BOZP. Intuitivně ovladatelný a přehledný systém je připraven k okamžitému nasazení jak ve státní správě či obecní samosprávě, tak i v ryze soukromých organizacích, zejména pak tam, kde je zavedena či zaváděna metodika řízení kvality ISO 900X.

Celý článek...
Retrak řady O pracuje bezpečně i na špatném terénu

toyota obr2Nový model z rodiny BT Reflex (RRE160R s nosností 1,6 t a výškou zdvihu 7,5 m) je vybaven velkými superelastickými koly a s vysokou světlou výškou a dobrou přilnavostí. To rozšiřuje okruh potenciálních zákazníků, kteří tak mohou využít skvělých ergonomických a výkonových parametrů retraků BT Reflex včetně unikátního plynulého zdvihu Transitional Lift Control. Nyní mohou zvolit retrak BT Reflex i uživatelé s vnitřními, ale zejména venkovními aplikacemi s horším, nerovným povrchem pracovních komunikací. Nový model je zcela bezpečný na svazích, na mokrém, zvrásněném i horkém asfaltu.

Celý článek...
Cuponal přípojnice pro RiLine60

ritt1Výchozím materiálem pro vodiče kterými protéká el. proud je zpravidla měď. Její elektrická vodivost je téměř tak dobrá jako vodivost stříbra a podstatně lepší, než vodivost všech ostatních kovů. Měď je ovšem s aktuální cenou cca 6 500 EUR za tunu velice drahý materiál, jehož cena se v posledních pěti letech přibližně zdvojnásobila. To je dostatečným důvodem pro společnost Rittal, aby hledala alternativní materiály pro přípojnice v rámci systému Ri4Power.

Celý článek...
Firma Yale zavádí řadu nekovových vozíků

yale obrYale, světový výrobce manipulační techniky, s potěšením oznamuje rozšíření zařízení pro manipulaci s materiálem zavedením nové řady ručních paletovacích vozíků Techno Polymer Line. Polymerní materiál, ze kterého je vozík vyroben dosahuje srovnatelné pevnosti jako vozíky z oceli a litiny. Navíc ale disponuje řadou výhod, vykazuje výrazně nižší hlučnost provozu a jeho vlastní hmotnost je pouhých 38 kg. Při jeho výrobě se vyprodukuje o 30 % méně CO2 než u kovových vozíků a všechny vozíky nové řady Techno Polymer Line jsou plně recyklovatelné. Nekovové vozíky mohou plnohodnotně nahradit běžné vozíky ve všech aplikacích, ale zejména jsou vhodné do chladírenských či mokrých provozů a dalších prostředí, kde je kladen zvláštní důraz hygienu a odolnost proti korozi.

Celý článek...
Mistři vzduchu na ComVac

atlas1Na obchodní výstavě ComVac společnost Atlas Copco představila nejnovější inovace kompresorové technologie, stlačování plynů v průmyslu, vývěv a zařízení na úpravu vzduchu. Návštěvníci si mohli projít kompletní instalace a představit si, jak by mohla vypadat instalace v jejich továrně.

Celý článek...
SAFIR – drahokam vývoje

schmach1Stále více používanou komunikační možností rádiového dálkového ovládání je výměna informací mezi přijímačem a vysílačem a zobrazení požadovaných údajů na jeho displeji. Zobrazované údaje se mohou vztahovat k nastavení a konfiguraci vlastní sady rádiového dálkového ovládání nebo k aktuálnímu stavu ovládaného zařízení. Výhody plynoucí z takové možnosti jsou následující: snadná úprava provozních parametrů a diagnostika závad, přenos informací z ovládaného stroje nebo technologie, flexibilita použití a v konečném efektu také zvýšení bezpečnosti obsluhy zdvihacího zařízení.

Celý článek...
Montážní a manipulační plošiny do stísněných uliček

brka1Společnost BRKA, s.r.o. začínala v roce 1991 s montážemi plynových infrazářičů pro vytápění hal. Zdvihací a manipulační technikou se zabývala od samého počátku. Nejprve ovšem jen jako uživatel. S prodejem a pronájmem zdvihací a manipulační techniky začala v roce 1994, kdy si zakoupila první plošinu ALP-LIFT od firmy R. Böcker (dnes Böcker Maschinenwerke GmbH) a stala se zástupcem této firmy v celé tehdejší ČSFR. Tato spolupráce trvá dodnes. Jen původní pracovní plošiny a montážní vrátky ALP-LIFT byly postupně doplněny o další zdvihací techniku. Montážní vrátky ALP-LIFT není nutné zvlášť představovat. Je s nimi vybavena většina firem, montující VZT a klimatizaci.

Celý článek...
Další zprávy
Aktuality
Maziva zvyšují účinnost lisů na dřevní peletky
Světlo pro naše města – Philips otevírá diskusi o ekonomické udržitelnosti veřejného osvětlení
Čínské vozíky Jiali se prosazují v Evropě
Mistři vzduchu na ComVac
Ruční 3D skenery Artec ve školství? Skvělá volba!
Kolejnice firmy Tata Steel pro novou tramvajovou trať v Casablance
Obrábění
Alternativa bez radioaktivity k thoriovaným wolframovým elektrodám
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán