Technika News 02.05.2013
02. května 2013 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv
Zákaznické dny 2013 firmy TAJMAC-ZPS

tajmacLetošní Zákaznické dny se ve firmě TAJMAC-ZPS, a.s. konaly 18. a 19. dubna v roce 110 výročí strojírenství ve Zlíně. Počet spoluvystavujících společností dosáhl letos čísla 50 se 110ti zástupci. Návštěvníci měli možnost shlédnout většinu strojů z výrobního programu divize CNC, divize AUTOMATY, divize MANURHIN a projektu NEGRI BOSSI. Jako každý rok probíhaly oblíbené prohlídky firmy s možností exkurze v ZPS - SLÉVÁRNA.

Celý článek...
Evropská premiéra 80“ LCD SHARP

Sharp jasykoNa veletrhu Mobitex 2013 proběhla premiéra nového modelu 80" 3D LCD TV SHARP LC-80LE857E. Tato monumentální televize s úhlopříčkou 203 cm nadchne každého náročného diváka, ale i milovníky sportovních přenosů jedinečným podáním obrazu a využitím nejnovějších technických fines.
Nová technologie 800Hz zpracování obrazu dokonale přenese i velmi rychlý pohyb bez negativních artefaktů a exkluzivní technologie RGBY díky přidané žluté (Y) barvě dokáže mimořádně realisticky vykreslit i drobné barevné nuance. TV je vybavena všemi dostupnými tunery včetně nastupujícího formátu DVB-T2, tedy „pozemní digitál" ve vysokém rozlišení, tuneru kabelové TV, ale umožňuje i satelitní příjem – stačí jen připojit parabolu a zasunout kartu – bez dalších přístrojů, kabelů a ovladačů. Pokud se ovladače bude chtít zbavit úplně, můžete využít ovládání běžným tabletem.

Celý článek...
V Česku je významný výrobce systémů bezdrátového ovládání

enikaNové vývojové, výrobní a logistické centrum otevřela česká společnost Enika.CZ s.r.o. v Nové Pace. Dnes již tradiční firma se v počátcích svého rozvoje orientovala na vývoj a výrobu detektorů pro zabezpečovací instalace. Nejvýznamnějšího světového prvenství dosáhla již v roce 1993, kdy uvedla na trh první bezdrátový spínač s radiovým vysílačem umístěným v pouzdře vypínače. Od současné investice ve výši 150 miliónů korun si majitelé společnosti slibují významnou podporu zejména do vývoje nových výrobků a celkové zefektivnění procesů, bez kterých by nešlo udržet přední postavení mezi nejprogresivnějšími firmami v oboru.

Celý článek...
Enbra spustila novou zkušební trať pro ověřování a kalibrování průtokoměrů

enbraSpolečnost Enbra, provozovatel sítě autorizovaných zkušeben pro ověřování průtokoměrů studené i teplé vody, spustila v dubnu novou zkušební trať pro přesnou kalibraci průtokoměrů. Trať se nachází ve zkušebním centru v Brně. Nové zařízení umožňuje přesně měřit a kalibrovat průtokoměry s průtoky do 800 m3/h.

Celý článek...
High-Tech Day – studenti v Bosch Diesel

bosch dieselNa akci „High-Tech Day" přijelo v dubnu 2013 přibližně 120 studentů českých technických vysokých škol. Kromě prohlídky výrobních prostor jednoho z nejmodernějších závodů skupiny Bosch dostali studenti možnost poznat práci odborných oddělení firmy.¨

Celý článek...
Nová funkce one-touch tuning u zesilovače MELSERVO MR-J4

MELSERVO-MR-J4Prostřednictvím série MELSERVO MR-J4 a příslušných polohovacích modulů, pohybových modulů a high end systémů řízení pohybu nabízí Mitsubishi Electric servozesilovač, se kterým výrobci strojů a koncoví zákazníci zvýší bezpečnost ve výrobním procesu a zlepší produktivitu. Série zesilovačů MR-J4 byla vyvinuta pro požadavky na automatizační techniku zítřka. Mitsubishi Electric integrovala řadu inovativních a uživatelsky přívětivých funkcí, např. pro minimalizaci časově ztrátové a náročné koordinace mezi mechanikou a elektronikou.

Celý článek...
Přeřaďte na maximální rychlost s USB 3.0 digitálními kamerami IDS

USB uEye CP CMYK 300dpi 03Digitální průmyslové kamery uEye s rozhraním USB 3.0, jejichž výrobce je německá společnost IDS, jsou malé, rychlé a výkonné. Kamery jsou v současné době dodávány v několika variantách s rozlišením až 5MPx. Superrychlé USB 3.0 rozhraní nabízí přenosové rychlosti až 3,2 Gbitů za sekundu, což 3,5krát více než u GigE rozhraní! USB 3.0 rozhraní tak překlenuje mezeru mezi běžně dostupnými rozhraními v kombinaci s vysoce výkonnými moderními senzory. Uživatelé tak mají možnost například přenášet větší objem dat ke zpracování a zároveň nezatěžují síťové rozhraní Ethernet. Kamery uEye díky kombinací USB 3.0 rozhraní a vysoce kvalitního provedení již nyní splňují všechny současné i budoucí očekávání trhu v oblasti strojového vidění.

Celý článek...
Tři roky výzkumu odměněny: nové trubky s čedičovým vláknem jsou na světě

wavin1Trubky Fiber Basalt Plus pro rozvody vody a vytápění uvedl na český trh Wavin Ekoplastik, největší výrobce PPR potrubí na českém trhu. Výsledkem tříletého vývoje je unikátní materiálové složení, které novince zaručuje vysokou teplotní a tlakovou odolnost. Hlavní roli přitom hraje polypropylen nové generace a čedičové vlákno, které je v konstrukci trubek použito poprvé na světě.

Celý článek...
Plynový chromatograf značky Siemens s novým ovládacím panelem a přídavnou pecí

chromatografSpolečnost Siemens nabízí pro své provozní plynové chromatografy Maxum edition II novou modulární pec a současně nový ovládací panel s barevným displejem. V nabídce je malá modulární pec schopná pojmout jeden analytický modul i její rozměrnější verze pro instalaci jednoho kombinovaného nebo dvou malých modulů. Použití modulárního uspořádání prodlužuje průměrnou dobu provozuschopnosti plynového chromatografu při současném snížení nákladů na jeho provoz a údržbu. Nový ovládací panel s barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 10" výrazně usnadňuje práci s chromatografem. Panel je zpětně kompatibilní, a lze jím tedy dodatečně vybavit i starší přístroje.

Celý článek...
Inzerce
Další zprávy
Aktuality
Plynový chromatograf značky Siemens s novým ovládacím panelem a přídavnou pecí
Evropská premiéra 80“ LCD SHARP
High-Tech Day – studenti v Bosch Diesel
Enbra spustila novou zkušební trať pro ověřování a kalibrování průtokoměrů
Zákaznické dny 2013 firmy TAJMAC-ZPS
Ruční 3D skener – ideální pomocník ve zdravotnictví
Obrábění
Společnost Seco uvádí třídu MK2050 pro spolehlivé, produktivní frézování litin
Na prvním ročníku veletrhu ForWeld je pro návštěvníky připravena virtuální realita i robot
ZÁKAZNICKÉ DNY TAJMAC 18.–19.4.
Teamcenter – knihovna výrobních nástrojů
Nové hořáky PerCut od Hypertherm
MULTICUT 630 – rozšíření řady multifunkčních strojů
Kalendář akcí
<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobě
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2013 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, kontaktujte prosím redakci.
Technická realizace: Webservis © 2013 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán