Technika News 18.10.2012
18. října 2012 V případě, že se Vám zpráva nezobrazí správně, prohlédněte si ji ZDE.
www.technikaatrh.cz
Inzerce
Výběr aktuálních zpráv  
Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!

Aerzen Turbo - Řešení pro budoucnost!Na základě mnohaletých zkušeností při výrobě objemových dmychadel, již od roku 1868 a od roku 1943 při výrobě šroubových kompresorů, pravidelně nastavuje Aerzen nové standardy pro kvalitu a inovace zařízení se dvěma rotačními písty. Aerzener Maschinenfabrik GmbH je průkopníkem v kompresorových technologiích a je dnes jedním z předních výrobců v této oblasti. Aerzen nyní poprvé představuje zcela novou technologii turbo dmychadel a rozšiřuje tak svou nabídku...

Celý článek...
Nejdelší lopatky na cestě

Nejdel_lopatky_na_cest_01_sZkušenosti se stěhováním bývají občas veselé, ale jen málokdo si ho rád vychutnává opakovaně. Své by o tom mohli vyprávět i logističtí pracovníci, kteří měli na starosti transport lopatek pro novou větrnou elektrárnu v dánském Osterildu.

obr. 1: Před samotnou cestou je nutno pečlivě zmapovat a naplánovat celou trasu – náklad se musí vyhnout nízkým podjezdům, malým mostům i neprůjezdným zatáčkám.

Celý článek...
Kongresové centrum Káskáda

golf_1Kongresové centrum Kaskáda je ideální řešením pro vaše školení, semináře a další firemní akce v Brně a na Jižní Moravě. Nachází se v Golfovém resortu Kaskáda, 9km severně od Brna na úpatí přírodního parku Baba zasazené v malebném údolí. Kongresové prostory zahrnují hlavní konferenční sál s kapacitou až 150 osob, 2 menší salónky, restauraci, bar a 2 bowlingové dráhy. Toto komplexní zázemí je spolu s hotelem, restaurací a velkokapacitním parkovištem vhodné pro všechny druhy seminářů, konferencí a školení stejně jako i firemních nebo soukromých akcí a večírků.

Celý článek...
Telefony CAT určené pro pořádnou práci

CAT-B10Společnost CAT (Caterpillar) dnes na českém trhu začala nabízet své nové superodolné telefony. Modely CAT B10 a CAT B25 vynikají zejména svou vysokou odolností a jsou určeny především lidem, kteří pro svou práci i koníčky potřebují telefon, který obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Vysoká odolnost je u obou telefonů CAT certifikována standardem IP 67, který profesionálům pohybujícím se v těžkém terénu i outdoorovým nadšencům zaručuje spolehlivý chod přístrojů v prašném prostředí i všude tam, kde hrozí pád nebo „utopení“. „Takto specializované telefony jsou aktuálním trendem a vyhledává je stále více profesionálů, kteří se denně pohybují v náročném pracovním prostředí. Právě telefony CAT splňují všechny nároky těchto zákazníků,“ říká Kamil Vacek, generální ředitel společnosti TCCM a dodává: „Jsem přesvědčen, že telefony CAT dokáží oslovit nejen profesionály, ale i další zákazníky, kteří žijí aktivně a vyžadují od svého telefonu maximální odolnost.“

Celý článek...
Na návštěvě u Haase

06-haas_obr1-01V České republice či na Slovensku by mohla díky nadpisu vzniknout domněnka, že snad bude následovat článek o našem vynikajícím prvorepublikovém herci, ale hned na začátku si tuto možnost dovolím dementovat. Když jsem se před odjezdem do Kalifornie, kde ve městě Oxynard, které leží na severozápad od Los Angeles, sídlí firma Haas Automation, zmínil o své cestě před jedním renomovaným technickým novinářem, vyjádřil se o výrobcích Haas s dost velkým despektem a přirovnával je k levné čínské produkci. Možná škoda, že neměl stejnou možnost jako já a asi deset dalších evropských novinářů. Snad by svůj názor rád změnil.

Celý článek...
Software pomáhá vyrábět

06-helios-01Ať vaše firma vyrábí cokoli, neobejde se dnes bez podpory ERP, čili podnikového informačního systému. Tento typ softwaru dnes najdete ve firmách prakticky jakéhokoli zaměření. Ovšem pro specifické potřeby výrobních podniků je tu ještě leccos navíc.

Na problematiku výroby se musíme především dívat z pohledu různých typů výrob (zakázkové, kusové, sériové nebo hromadné výroby), neboť řešení informačním systémem často musí i v rámci jedné firmy pokrýt více těchto druhů výrob současně.

Celý článek...
Kroky při výběru ERP, které byste neměli minout

06-Minerva-01Navzdory tomu, že k tématu výběru ERP systému již bylo napsáno mnoho, je stále aktuální. Jistě existují různé postupy jak dospět k výběru vhodného ERP, jsou však okamžiky, kdy by investor neměl zaváhat. Ať již vybírá systém sám, anebo se svěří do rukou externího poradce, který by měl mít výborný přehled o produktech a dodavatelích na trhu.

Celý článek...
Společnost SLS-Technaco otevřela prodejnu ParkerStore v Prievidzi

PS_v_PrievidziSpolečnost SLS-Technaco, certifikovaný distributor produktů značky Parker Hannifin na Slovensku, otevřela svou již druhou prodejnu ParkerStore, tentokráte v Prievidzi.
Společnost SLS-Technaco dosud na Slovensku provozovala jednu prodejnu ParkerStore, a sice v Bratislavě. „Otevřením nové pobočky v Prievizdi jsme se chtěli dostat blíž k zákazníkům z Trenčínského kraje, které jsme dosud obsluhovali z našeho prozatím jediného ParkerStoru v Bratislavě. Bylo to strategické rozhodnutí, protože v tomto kraji zatím prodejna ParkerStore chyběla,“ řekl Marián Oršula, vedoucí nového ParkerStoru v Prievidzi.

Celý článek...
Cloudová úložiště – co jste o nich nevěděli a co na nás (ne)chystají?

cloudsAť už vaše firma využívá vzdálená úložiště k čemukoliv, vybrali jste si tu nejprogresivnější možnou cestu. V datových centrech je budoucnost. Ale i jejich současnost oplývá spoustou zajímavostí...

Celý článek...
Anybus CompactCom s konektory M12 pro náročné průmyslové prostředí

Anybus-CompactCom-M12-PROFIBUSSpolečnost HMS Industrial Networks uvádí na trh moduly Anybus CompactCom vybavené konektory M12. Umožňují budovat komunikační sítě na strojních zařízeních pracujících ve vlhkém, prašném nebo jinak náročném průmyslovém prostředí. Nejprve jsou to sítě PROFIBUS, PROFINET, DeviceNet, EtherNet/IP, Modbus TCP a EtherCAT.

Celý článek...
CCB - tiskárna
Další zprávy
Aktuality
Nejdelší lopatky na cestě
Společnost SLS-Technaco otevřela prodejnu ParkerStore v Prievidzi
Cloudová úložiště – co jste o nich nevěděli a co na nás (ne)chystají?
Flaga koupila tisíce propan-butanových lahví
Blu-ray disk s kapacitou 100 GB
3D modely z fotografií s Autodesk 123D Catch
Obrábění
Na návštěvě u Haase
Pramet se potýká s falzifikáty na domácím trhu
Progresivní multifunkční obráběcí centrum s plnohodnotnými funkcemi soustružení a frézování
Unikátní technické řešení stroje pro obrábění vaček s vysokou přesností
Unikátní technické řešení obrábění klikových velkorozměrových hřídelí s automatickým vyrovnáváním jejich průhybu
Nová povrchová úprava od NKE
Kalendář akcí
<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce
Časopis T+T Technika a trh

Časopis T+T Technika a Trh

Aktuální číslo TT Aktuální číslo časopisu TT
Aktuální číslo Předchozí číslo

Témata příštích čísel
Obsahy starších čísel

Aktuality Obrábění Elektrotechnika Pohony Komponenty
Kompresory Vytápění Manipulační technika Plasty IT ve výrobe
TT News - elektronický týdeník časopisu Technika a trh © Copyright 2007 - 2012 Technika a trh - CCB, spol. s r. o.
Pokud si již dále nepřejete, abychom vám zprávy nadále zasílali, můžete se odhlásit , nebo nás prosím kontaktujte.
Technická realizace: Webservis © 2012 CCB, spol. s r.o.
Ceník inzerce Ediční plán 2012