Google překladač: English Deutsch

Společnosti Parker Hannifin Corporation a FedEx Ground, pobočka společnosti FedEx, oznámily, že se dohodly na zkoušce vozidla využívajícího hybridní hydraulické technologie, která má za cíl vylepšit využití paliva o více než 50 procent a výrazně snížit motorové emise.

PEAK-HolidayDelivery.gif

Nová vozidla budou využívat hybridní hydraulický pohon z produkce Parker, který nevyžaduje klasickou převodovku, čímž snižuje celkovou hmotnost o její zátěž, ulehčuje údržbu a zároveň vylepšuje výkon pohonné jednotky. Primární komponenty čerpadla a motoru vyvinuté firmou Parker doplňují další technologie agentury EPA s cílem vytvořit účinnou řadu hybridních pohonů oproti paralelním systémům, které zvyšují hmotnost vozidla. Tento systém zachycuje, uchovává a využívá energii rekuperací inerciální energie a optimalizací energetické účinnosti pomocí hydraulické technologie firmy Parker.

“Toto spojení s FedEx Ground otevírá poslední kapitolu desetileté historie firmy Parker při řešení pohonných systémů komerčních vozidel,” uvedl Dr. Joseph A. Kovach, viceprezident oddělení hydraulických technologií a inovace firmy Parker. “Velmi nás těší, že FedEx Ground s námi spolupracuje na tomto programu.”

“FedEx Ground našla ve firmě Parker jedinečný zdroj, díky kterému bude moci ještě lépe zkoumat nové způsoby, jak vylepšit efektivitu využití energie a snížit emise svých vozidel,“ uvedl Ron Joseph, viceprezident divize Zasílatelství, bezpečnosti a údržby FedEx Ground. “FedEx Ground spolupracuje s firmou Parker na vyhodnocování vlivu hybridní hydraulické technologie na významné snížení ročních nákladů na pohonné hmoty se současným zásadním snížením emisí z motorů.”

Při projektování se využívá celá řada produktů značky Parker, včetně speciálních technologicky vyspělých čerpadel a motorů, hadic, šroubení, ventilů, elektronických řídících prvků a vysoce výkonných akumulátorů. Prototyp vozidla by měl mít FedEx Ground k dispozici během následujících 12 měsíců.

Parker předpokládá, že tato technologie bude použitelná i u dalších tříd vozidel.
Dnešní prohlášení představuje další významný krok společnosti FedEx dokladující její zodpovědnost vůči životnímu prostředí. FedEx Express, pobočka společnosti FedEx, je špičkovým vývojářem dalších hybridních systémů určených pro menší vozidla a má hybridní vozidla na elektrickou energii dosahující přes jeden a půl milionu kilometrů provozní životnosti.

Americká agentura na ochranu životního prostředí (The United States Environmental Protection Agency, EPA) bude v rámci Dohody o spolupráci na výzkumu a vývoji (Cooperative Research and Development Agreement, CRADA) nadále poskytovat firmě Parker technickou asistenci při vývoji popisovaného vozidla, stejně jako tomu bylo za poslední čtyři roky. Tato asistence představuje vlastní inženýrské služby a také zkušební zařízení a vybavení. Prvotní simulace EPA modelující jízdu ve městě potvrzuje, že bude možné dosáhnout více než 50procentního vylepšení účinnosti využití paliva.
www.fedex.com
www.parker.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..