Google překladač: English Deutsch

Zetor_3.jpgZetor, a.s., vedoucí výrobce traktorové techniky v rámci nových členských zemí EU a jeden z největších zaměstnavatelů v brněnském regionu, v pondělí 30. května oficiálně představil transformovaný areál společnosti – jako součást strategie označované „Zetor New“. Ta je zaměřena jak na rozvoj výrobního areálu, tak na kompletní změnu organizace a řízení výroby i myšlení. Mezi její hlavní přínosy patří významná úspora nákladů a růst efektivity managementu výroby, odpovídající náročným požadavkům 21. století.

V rámci změn došlo k přemístění některých výrobních objektů uvnitř areálu. Výrobní areál Zetoru je nyní kompaktnější, ideální pro výrobní kapacitu 10–15 tisíc traktorů ročně. Současně se změnami v rámci uspořádání areálu dochází ke změnám v interní komunikaci a řízení lidí.
Transformace areálu a nová strategie Zetor New byla inspirována moderními manažerskými metodami uplatňovanými například v japonských firmách. Týká se jak organizace výrobního areálu, tak samotného myšlení managementu a zaměstnanců. Částečné zavedení těchto metod ihned po příchodu nového vlastníka – HTC holding – již dříve výrazně pomohlo společnosti Zetor, a.s., při opětovné přeměně v úspěšnou firmu. Společnost Zetor se dnes může pochlubit rostoucím ziskovým hospodaření (provozní zisk za rok 2004 činil 260 mil. Kč) a obchodně vysoce úspěšnými výrobky, které z 80 % míří na náročné trhy zemí EU.
Záměr realizovat koncept Zetor New byl poprvé představen v září 2004 a jeho uskutečnění tedy trvalo pouhých 9 měsíců. elkové investice do realizace konceptu Zetor New byly zhruba ve výši 75 milionů Kč. S návratností vložených investic společnost Zetor počítá v krátkodobém horizontu.

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..