Google překladač: English Deutsch

Nápis „Rotation“ na bočnicích napovídá, že jde o pneumatiky se směrovým dezénem. Při jejich pravidelné výměně bychom je však neměli přehazovat na druhou stranu vozu, ale pouze mezi přední a zadní nápravou. Jinak by se otáčely proti směru dezénových figur a nebylo by využito záběrových vlastností pneumatik.

O „otřesných rozdílech“ mezi kvalitními evropskými pneumatikami a lacinými dovozy z Asie informoval anglický odborný časopis Autocar. Během vzájemného testování letních vzorů byl například při brzdění na mokré vozovce z rychlosti 50 km/hod. rozdíl až 8,5 metru v neprospěch asijských importů.

Škoda Auto je nejen známým výrobcem automobilů, ale již několik let nabízí pod svojí značkou také jízdní kola. Oddělení PDV (příslušenství a originální díly) připravilo letos celkem sedm nových modelů pro může, ženy a juniory. Jedno z nich používá při své fyzické přípravě i známý automobilový soutěžní jezdec Jan Kopecký.

Uniroyal, známá jako pneumatika do deště, je jednou z předních značek koncernu Continental. Prvním výrobkem tohoto druhu byla pneumatika Rallye 180, která se na trhu objevila právě před čtyřiceti roky.

Wartburg, vedle Trabanta druhá automobilová legenda z bývalé NDR, by mohla opět sjíždět z výrobních linek v německém Eisenachu. O výrobě levného vozu s tímto názvem uvažuje automobilka Opel. Měl by stát 7 000 eur.

Kaučuk je špičkovou surovinou budoucnosti. Na letošním veletrhu v Hannoveru se potvrdilo, že jeho uplatnění není jen při výrobě pneumatik, ale ve stále větší míře i v dalších průmyslových odvětvích.

Rezerva už není povinná u novějších voz (Favorit, Felicia a další). Ale jen tehdy, má-li řidič u sebe soupravu na nouzovou opravu pneumatik nebo kartu s číslem asistenční služby. Říká to nová vyhláška o povinné výbavě automobilů, která v České republice platí od poloviny července.