Google překladač: English Deutsch

Zátěžové zkoušky v 1. části projektu EUropa - terminálu Sever 2 mezinárodního pražského letiště, které bylo nově otevřené 1. září, skončily s úspěchem a provoz přešel do každodenního standardu. V období od 1. do 15. září se odbavilo 471 letů vypravených celkem 27 společnostmi. Z nového terminálu, odkud bylo dosud odbaveno 52 440 pasažérů v současně době směřují lety do nejrůznějších evropských i zámořských destinací. První dokončená část terminálu Sever 2 - první podlaží spojovacího objektu a Prstu C, které byly v průběhu srpna zkolaudovány, byly 1. září slavnostně otevřeny a 2. září uvedeny do ostrého provozu.

terminal.jpg

Cestujícím nabízejí větší pohodlí i kvalitnější využití doby, kdy v letištním areálu čekají na spoj. Kromě okamžitého rozšíření odbavovací kapacity nabídne více služeb pro cestující i subjekty působící v letištním areálu. Zprovozněním Prstu C se například zvýší počet nástupních mostů do letadel ze 17 na 27 a v nově zprovozněné části terminálu cestující mimo jiné najdou restaurace s občerstvením, prodejnu hraček Sparky’s, sklářských výrobků Egermann, Blue Praha a dobře zásobené parfumerie.

„V nově otevřené části využíváme zejména nástupní mosty k letadlům,“ říká Ing. Petr Hloušek, provozní náměstek generální ředitelky Letiště Praha. „Proces přihlášení se k letu, check-in, je nadále soustředěn u odbavovacích přepážek v odletové hale terminálu Sever 1,“ dodává. Od ledna příštího roku se do nového terminálu budou postupně převádět lety z a do destinací v rámci EU

Kalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..