Google překladač: English Deutsch

Upínač MU 7 je upínací systém tvořený základní lištou, koncovým modulem a jednotlivými upínacími moduly. Oproti konkurenčním upínačům je však vybaven vyměnitelnými čelistmi a zdvihem větším než 6 mm pro upínání rozměrově nepřesných polotvarů (výkovky, výpalky, odlitky…)

Tvrdé čelisti
V horní části je zoubkování, pomocí kterého lze bezpečně upnout polotvar za pouhé 3 mm. Tím jsou maximálně ušetřeny náklady za polotovar, protože není zapotřebí tak velkých technologických přídavků jako u konvenčního upínání. Spodní část obsahuje zdrsnění povrchu pro upínání v plné hloubce nebo libovolné hloubce přes podložky. Horní část čelistí je povrchově vytvrzena.

Měkké čelisti
Měkká čelist slouží pro zafrézování libovolného tvaru nebo osazení a následného upínání součástí do takto připravených ploch. Upínání do měkkých čelistí je velmi přesné. Standardní postup je takový, že hrubé přířezy upínáme do čelistí tvrdých, následně přepínáme do měkkých čelistí za již opracované plochy obrobku. Před zafrézováním čelistí je nutné tyto sevřít přes vhodnou podložku.

Tuhost upnutí u mnohačetných upínačů KASTR MU7 je tak významná, že si s tímto upínačem můžete dovolit takové technologické operace, které by v obyčejném svěráku nebyly vůbec možné. Upínač byl testován na hrubém polotvaru při odběru materiálu 11 mm, upnutí v 3 mm hlubokých tvrdých čelistech bylo zcela dostačující.

Při obrábění na vertikálních obráběcích centrech je možné více upínačů MU 7 použít vedle sebe upnutím na speciální paletu, takže jsou přesně zapolohovány ve směru osy Y. Takto lze pomocí několika lišt upnout například tvarově složité výpalky a dlouhé obrobky.

www.kastr.cz

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..