Google překladač: English Deutsch

Obrovský zájem o novinku ze skupiny firem JABLOTRON pravděpodobně podpořila zpráva Světové zdravotnické organizace týkající se souvislosti používání mobilních telefonů a mozkových nádorů. Zájem o letos představený velký Bluetooth stolní telefon z dílny Jablotronu, snižující vystavení uživatele vyzařování mobilního telefonu až milionkrát, výrazně vzrostl již červnu a poptávka po něm stále narůstá. Zatímco v USA vyvolala zpráva Světové zdravotnické organizace (World Healthy Organization, WHO) mimořádný zájem nejen distributorů, ale i ze strany koncových zákazníků - náruživých uživatelů mobilů, v Evropě na tuto zprávu zareagovala media, a tím i uživatelé jen okrajově. Na americkém trhu došlo v současné chvíli k navýšení objemu dodávek o zhruba 300 %, v zemích EU se poptávka distributorů ani ne zdvojnásobila.
 

„Naše velké mobilní telefony kupovali dosud zákazníci hlavně proto, že se používají mnohem pohodlněji než malé mobily. Soudě ale z reakce americké veřejnosti na zprávu o škodlivosti používání mobilů lze ale očekávat, že obavy o ochranu zdraví se staly silným impulsem k rostoucímu zájmu o naše telefony,“ říká Dalibor Dědek, majitel holdingu Jablotron, a dodává, že v souvislosti s tím připravují navýšení objemu výroby.

Model BTP-06L byl poprvé představen na letošním ročníku výstavy CES v Las Vegas. Novinka výrazně (až milionkrát) snižuje ozáření uživatele elektromagnetickým zářením v porovnání s průměrným mobilním telefonem a dokonce i s běžným Bluetooth Hands Free (až desettisíckrát).

„Využíváme faktu, že intenzita záření klesá s druhou mocninou vzdálenosti zdroje od uživatele. Náš stolní bluetooth telefon pracuje s velmi nízkou úrovní záření a navíc jeho tělo zůstává během hovorů na stole a je tedy poměrně daleko od uživatele,“ vysvětluje za Jablotron Dalibor Dědek. Nový model telefonu funguje stejně jako handsfree sada v autě. Vstoupíte-li do místnosti, přepnou se do něj automaticky veškeré hovory z Vašeho mobilu. Voláte tedy z klasického telefonu, který neobsahuje potenciálně nebezpečný GSM rádiový modul, zatímco svůj mobil můžete odložit třeba u nabíječky.
Velké stolní telefony byly díky velkému displeji, jednoduchému ovládání a snadnému propojení s tísňovým tlačítkem určeny původně pro starší uživatele. Postupně si je však oblíbili také manažeři, pracovníci call center a všichni ti, kteří tráví telefonováním víc než jen několik minut denně.
 

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news