Google překladač: English Deutsch
svátek pro vystavovatele i návštěvníky

Jubilejní desátý ročník veletrhu Aqua-therm Nitra, který proběhl ve dnech 5.–8.2. potvrdil svoji pozici největší akce v oblasti technického zařízení budov na Slovensku. Letos představilo na nitranském výstavišti Agrokomplex své výrobky a technologie 150 vystavovatelů z pěti zemí, což je o 20 % více než vloni. Veletrh se také rozrostl ze dvou do tří hal a přivítal 14 360 návštěvníků. Velkou pozornost odborníků i laických návštěvníků vzbudil program doprovodných přednášek, věnovaných tématu úspor energií. Význam veletrhu podtrhl svojí návštěvou český velvyslanec JUDr. Vladimír Galuška, který přišel podpořit české výrobce. Těch se na veletrhu představilo celkem 32.

Odborná komise i letos ocenila vybrané exponáty. Prestižní zlatou medaili získal kondenzační modulární kotel ecoCraft exklusive VKK 1606/2-E-HL společnosti Vaillant a vakuový trubicový solární kolektor Apricus-AP20, který přihlásila firma NETsytems z Nitry. Čestné uznání si z letošního Aqua-thermu odvezly společnosti Stiebel Eltron (tepelné čerpadlo země-voda WPC Cool), Protherm (závěsný plynový kondenzační kotel Lev) a Regulus (měděno-hliníkový teplovodní radiátor). Celkem se letos o zlatou medaili ucházelo 15 exponátů, které přihlásilo 13 různých vystavovatelů.

Další ročník nitranského Aqua-thermu se bude konat od 10. do 13.2. 2009. Kompletní nabídku české produkce, spolu s vystavovateli z další desítky zemí nabídne Aqua-therm v Praze, jehož patnáctý ročník proběhne od 25. do 29. listopadu 2008. Tato akce se stala největším veletrhem v oboru technického zařízení budov ve střední Evropě, účastní se jí každoročně kolem 460 vystavovatelů a 40 tisíc návštěvníků. Veletrh se setkává s kladným ohlasem nejen u odborné, ale i laické veřejnosti. Výrobci v oborech vytápění, klimatizace, regulace a měření reagují na vývoj a potřeby trhu, což se projevuje nabídkou technologií umožňujících úspory energie (kondenzační kotle), komfort (stěnové a stropní vytápění) i ochranu životního prostředí (solární kolektory). Důraz je kladen na snížení spotřeby energií, obslužný komfort i design. Nenechejte si ujít tuto jedinečnou příležitost a zúčastněte se Aqua-thermu v Praze nebo Nitře jako vystavovatelé nebo návštěvníci.