Google překladač: English Deutsch

Vzhledem k současným problémům s návrhem rozpočtu na výzkum, vývoj a inovace, předkládaným Radou pro výzkum a vývoj vládě ČR, se vedení Akademie věd České republiky rozhodlo zastavit přípravu velkého infrastrukturního projektu středoevropské synchrotronové laboratoře CESLAB.
Projekt CESLAB měl přispět zásadním způsobem k rozvoji řady vědních oborů v ČR a měl umožnit unikátní možností spoluprací v rámci vědecké komunity a podniků u nás i v středoevropském regionu. „Pro vedení AV ČR jde o velmi závažný krok i z toho důvodu, že projekt CESLAB bezpochyby představuje jeden z nejlépe připravených výzkumných záměrů v ČR," řekl Prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc., předseda Akademie věd ČR s tím, že CESLAB je jedním z mála projektů, který se snaží napravit deficit výzkumných infrastruktur v této části Evropy a který mohl výrazně povznést a zviditelnit českou vědu. Příprava projektu probíhala za obětavé účasti desítek českých i zahraničních vědců a odborníků.
Vedení AV ČR tímto děkuje všem zainteresovaným za jejich pomoc. AV ČR je přesvědčena, že nejen Česká republika, ale i celý středoevropský region podobné unikátní zařízení potřebuje. „Věříme, že úsilí a prostředky vynaložené na přípravu projektu CESLAB nepřijdou nazmar, a že získané podklady a znalosti bude možno brzy zhodnotit například v rámci operačních programů strukturálních fondů připravovaných pro následující finanční období," uzavřel Jiří Drahoš.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news