Google překladač: English Deutsch

Jako celosvětově největší nezávislý dodavatel vybavení pro motorová vozidla ovlivnil Bosch historii automobilu rozhodujícím způsobem: průkopnické inovace zas a znovu připravovaly cestu pro novinky v automobilové technice, které pak vždy velmi brzy nemohly chybět u žádného vozidla. Technologickou převahu a vůdčí roli společnosti Bosch podtrhují dva jubilejní produkty, mezi kterými je časové rozpětí více než půl století. 75 let čistého paliva – s palivovými filtry Bosch.

bosh_1.jpg

Již od roku 1930 důvěřují výrobci automobilů vysoce kvalitním palivovým filtrům společnosti Bosch – tehdy to byla senzace! Již 75 let je Bosch prvním mezi dodavateli vybavení pro automobilový průmysl a přesvědčuje svojí kvalitou, technikou a vývojem. Do dnešního dne zaručují palivové filtry Bosch spolehlivost a dlouhou životnost Vašeho motoru. V palivovém filtru zachycují prach, rez, organické látky a vodu vysoce kvalitní filtrační vložky ve tvaru hvězdy nebo smotku. Teprve tímto bylo umožněno motoru optimálně fungovat a prodloužit životnost.

Hladká jízda – tehdy jako dnes
Moderní vstřikovací systémy benzínových a dieselových motorů pracují s nejvyšší přesností a reagují citlivě na nejmenší nečistoty v palivu. Škody mohou vzniknout zejména erozí částic a vodní korozí. Typy filtrů individuálně vyladěné pro Vaše vozidlo se starají o hladkou funkci motoru – také pod Vaší kapotou! Bosch disponuje rozsáhlou paletou produktů s vysokým pokrytím trhu pro téměř všechny běžné evropské typy vozidel.
10 let jízdní bezpečnosti - s ESP od společnosti Bosch. Další senzace slaví jubileum. V roce 1995 uvedl Bosch jako první nabízející do série Elektronický stabilizační program ESP®. Zpočátku byl k dostání výlučně jako zvláštní vybavení ve vyšší třídě, mezitím se stal aktivní bezpečnostní systém v Německu standardem v 64 procentech všech nových vozidel až po kompaktní třídu – tendence je stoupající! Jestliže v roce 1999 dosáhl Bosch jednoho milionu vyexpedovaných systémů, na konci roku 2001 již následovala hranice pěti milionů. Začátkem roku 2005 bylo překročeno 15 milionů ks.

Stabilita, která může zachránit život
Ten, kdo se již někdy mohl v kritické jízdní situaci spolehnout na ESP®, ví o velké výhodě v oblasti jízdní bezpečnosti: ESP® pomáhá řidiči koordinovaným přibržďováním jednotlivých kol, aby zůstal v požadované dráze. Různé vědecké výzkumy jednoznačně dokládají, že se dá plošným rozšířením bezpečnostního systému snížit počet dopravních nehod způsobených smykem o přibližně 50 procent. Nárůst bezpečnosti v silničním provozu je mnohonásobně prokázán – v budoucnu by měl být ESP® součástí každého nového vozidla!

Iniciativa „25.000 Lifes to Save“ („Zachránit 25.000 životů“)
Pro Evropskou Unii je vysoký podíl vybavení vozidel systémy pro jízdní bezpečnost rovněž důležitým výchozím bodem pro to, aby dosáhla svůj vlastní vytčený cíl: Vycházeje z roku 2000, by se měl počet usmrcených obětí v silničním provozu snížit do roku 2010 o polovinu. Na úrovni EU se mezitím diskutují opatření, se kterými se ESP® stane dalším sériovým bezpečnostním systémem ve všech vozidlech. Bosch podepsal jako jeden z prvních podniků Evropskou chartu bezpečnosti silničního provozu. Smluvním výkonem společnosti Bosch je zejména zesíleně vysvětlovat veřejnosti výhody ESP a urychlovat tak jeho rozšíření. ESP – včera senzační a již zítra sériově ve všech vozidlech? Bosh na tom pracuje.