Google překladač: English Deutsch

Společnost 3Dwiser, přední český dodavatel 3D tiskových technologií a služeb, uvede na český, slovenský a maďarský trh netrpělivě očekávanou novinku, jež rozšiřuje nabídku profesionálních stolních 3D tiskáren. Ultimaker S5 navazuje na celosvětově oblíbené předchůdce stejnojmenné značky a přináší celou řadu významných vylepšení, včetně většího tiskového objemu.

Ultimaker1

Hladce zapadá do stávajících výrobních postupů a exceluje při přípravě složitých prototypů, výrobních nástrojů a pomůcek či funkčních dílů.
Profesionální uživatelé dnes požadují 3D tisk geometricky složitých předloh s odolností průmyslových materiálů, opakovatelné výstupy, vysokou provozní spolehlivost i ucelené řešení, které uživatele nenechá na holičkách. Ultimaker S5 všechny tyto požadavky naplňuje díky vzájemně sladěnému hardwaru, softwaru, materiálům i předem precizně vyladěným nastavením. Ovládání 3D tiskárny usnadňuje dotykový displej, do tiskového prostoru 330 × 240 × 300 milimetrů se vlezou i větší modely. Ke spolehlivosti dvoumateriálového tisku přispívá čidlo pohybu tiskové struny. Dojde-li materiál, umožňuje automaticky přerušit a navázat tisk – aniž by to ovlivnilo kvalitu výtisku.


Vylepšené automatické vyrovnání podložky zajišťuje perfektní první vrstvu a průběžnou kompenzaci tiskového podkladu, na zařízení při práci nemusíte dohlížet. Ultimaker S5 také přináší nové možnosti nasazení s širším výběrem termoplastů – od běžného PLA po pokročilé konstrukční materiály typu Nylon nebo PC. U náročných materiálů uživatelé ocení pohodlná přední dvířka a (od léta) také podložku z eloxovaného hliníku. Kompletní technické specifikace najdete on-line (v češtině).


Aby se profesionálům s novou 3D tiskárnou pracovalo ještě snadněji, doprovází Ultimaker S5 další dvě novinky:

  • Ultimaker Tough PLA: Technické PLA přímo navržené pro tisk rozměrnějších funkčních prototypů, nástrojů a výrobních pomůcek, bez kroucení a s vysokou soudržností vrstev. S podobnou rázovou houževnatostí a vyšší tuhostí oproti materiálu Ultimaker ABS je Tough PLA méně křehké než běžné PLA, zaujme i matnějším povrchem.
  • Ultimaker App: Aplikace umožňující uživatelům kdykoli a prakticky odkudkoli kontrolovat průběh 3D tisku, třeba z mobilu či tabletu. Bezplatný nástroj uživatele informuje o dokončení tisku nebo je-li potřeba zásahu uživatele. K dispozici bude od 15. května pro Android a iOS, podporuje nejen Ultimaker S5, ale i řadu tiskáren Ultimaker 3.


„3D tiskárny Ultimaker si mezi našimi zákazníky v Česku, Slovensku i Maďarsku vydobyly v posledních letech obrovské renomé. O jejich vysoké kvalitě a spolehlivosti nakonec hovoří i celosvětové nasazení ve výrobních provozech předních technologických značek. Za všechny jmenujme třeba Bosch, Volkswagen a další," připomíná Tomáš Soóky, spoluzakladatel a jednatel společnosti 3Dwiser. „Ultimaker S5 je nadmíru atraktivní novinkou pro náročné a podnikové uživatele, kteří potřebují okamžitě využitelnou a velmi snadno nasaditelnou 3D tiskárnu pro vývoj a testování nových výrobků, výrobu funkčních součástek nebo třeba montážních pomůcek a nástrojů. Komfortně velký tiskový prostor, ještě přímočařejší ovládání nebo nové materiály jsou jen jedněmi z důvodů, proč novému Ultimakeru předpovídám velký úspěch ve firmách a u tvůrčích profesionálů."
Ultimaker S5 a Ultimaker Tough PLA budou celosvětově dostupné od 15. května 2018, kdy v Praze proběhne slavnostní, živé představení novinek v režii společnosti 3Dwiser, distributora 3D tiskáren Ultimaker pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Ultimaker2

Ultimaker3

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news