Google překladač: English Deutsch

Trend Micro Incorporated, leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila, že její spotřebitelský produkt Trend Micro Internet Security 2008 dosáhl výborných výsledků ve srovnávacím testu 28 antivirových produktů, který provedla přední nezávislá testovací organizace.

AV-Test.org, nezávislá testovací skupina z Univerzity Otto von Guericka v německém Magdeburgu, uvedla, že Trend Micro Internet Security byl jeden z pouze čtyř produktů v testu, které odhalily všech 12 aktivních rootkitů, a předběhl tak produkty dalších významných konkurentů. Rootkit je typem škodlivého softwaru, který přebírá řízení počítačového systému a je těžko odhalitelný, protože se často aktivuje ještě před náběhem samotného operačního systému. Trend Micro získala v této kategorii nejvyšší známku „Velmi dobrý“.

Produkt Trend Micro také získal nejvyšší ohodnocení „Velmi dobrý“ za své schopnosti detekce podle signatur a na vyžádání. V této kategorii rovněž předběhl produkty mnoha hlavních konkurentů. Podle AV-Test.org byly produkty testovány na více než jednom miliónu vzorků trojských koní, zadních vrátek, botů, červů a virů nalezených či distribuovaných během minulých šesti měsíců.

Výsledky testování v dalších kategoriích:

Ve falešně pozitivních/negativních nálezech: Dobrý“. (Produkt Trend Micro měl během testování 65 000 známých čistých souborů pouze jeden falešně pozitivní nález.)

V proaktivní detekci: „Dobrý“. (Na základě 3 500 vzorků pro retrospektivní test stejně jako 20 aktivních vzorků pro test „dynamické detekce“ – a blokování malwaru.)

V době odezvy na nově se šířící malware: „Dobrý“. (Produktu Trend Micro trvala odezva na zahájení šíření epidemie malwaru dvě až čtyři hodiny při 55 různých vzorcích z celého roku 2007. Produktům dalších dodavatelů to trvalo čtyři až osm hodin.)

Podle průzkumu TrendLabsSM, globální sítě výzkumných, servisních a podpůrných center Trend Micro, vzrostl počet webových hrozeb mezi roky 2005 až 2007 o více než 1500 procent. Tým AV-Test také během roku 2007 odhalil více než 5,5 miliónu nových malwarových vzorků. Pro zákazníky to znamená, že prosté prohlížení internetu z jejich stolních nebo mobilních zařízení může do jejich domácích počítačů a sítí zanést spoušť a chaos. I když je detekce podle vzorků důležitá, kriticky významné je, aby počítače i mobilní zařízení měly zablokován přístup na webové stránky, které mohou obsahovat škodlivý kód ještě před tím, než malware dostane šanci ohrozit desktopy nebo síť. Trend Micro poskytuje koordinované zabezpečení v každé oblasti, kde mohou být webové hrozby účinně potlačeny: na internetu, na bráně i na koncových bodech.

S Trend Micro Internet Security 2008 dostávají spotřebitelé proaktivní, bezproblémovou ochranu před hrozbami, které mohou kompromitovat jejich osobní digitální identitu a důležité soukromé soubory a obrazy uchované v jejich počítačích. Produkt obsahuje: zabezpečení proti virům, ochranu před spyware, osobní firewall, obranu před zneužitím, monitorování bezdrátové sítě, kontrolu domácí sítě a pokročilou rodičovskou ochranu.