Google překladač: English Deutsch

Ve středu dne 19. 6. se v Congress hotelu Clarion uskutečnila tisková konference konaná ve spojitosti s Ruskými byznys dny v Ostravě 2013. Krátce po jedenácté hodině vystoupila delegace z Ruské federace a z České republiky v čele s Honorárním konzulem Ruské federace Alešem Zedníkem. Na konferenci se řešily obchodní vztahy mezi Ruskem a Českou republikou, především tedy Moravskoslezským krajem a Vologodskou oblastí reprezentovanou náměstkem gubernátora Andrejem Travnikovem. Diskutovalo se kupříkladu o propojení hasičské a záchranné služby nebo o spolupráci předních vysokých škol.

rus

Podle Alexandra Turova, obchodního zástupce Ruské federace v České republice, by mělo vzájemnému obchodu pomoci také pravidelné letecké spojení mezi ruským Čerepovcem a Ostravou. To by mohlo být zřízeno již během příští roku.

Zajímavou možností pro podnikatele z Ruska i České republiky je také Rusko-česká smíšená obchodní komora. Její předseda Roald Piskoppel představil také dva její nejvýznamnější členy a to ruskou banku SBERBANK a společnost LUKOIL. Podle Petra Bednáře se společnost LUKOIL chystá v nejbližší době zkvalitňovat své služby a tím přilákat novou klientelu. Rozšiřovat budou také stanice s možností tankování stlačeného zemního plynu. Člen představenstva SBERBANK Frank Guthan oproti tomu oznámil, že pobočky bývalé Volksbank, kterou ruská banka v loňském roce odkoupila, v nejbližší době převléknou svůj modrý plášť
na zelený. Ostravská pobočka se změny loga dočká v průběhu příštího roku.

Tisková konference byla zahájením Ruských byznys dnů v Ostravě, které se letos konaly v průběhu středy a čtvrtka. Po konferenci se všichni zúčastnění vydali na prohlídku automobilky Hyundai, kde byl právě vyroben 100 000. vůz směřující k ruskému zákazníkovi. Symbolický klíč od tohoto vozu byl slavnostně předán panu Alexandru Turovovi. Celý den vyvrcholil mimořádným představením baletu Labutí jezero v divadle Antonína Dvořáka.

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..