Google překladač: English Deutsch

Společnost MANN+HUMMEL se vydala novou cestou, aby sladila požadavky na akustiku motoru, potřebu místa v motorovém prostoru a zamezení ztráty tlaku v nasávacím systému.

Úsporné přeplňované čtyřválcové motory potřebují stejný objem vzduchu pro spalování jako sací motory se šesti válci. Tato skutečnost vede k použití sacího potrubí s větším průměrem, díky němuž zůstává ztráta tlaku malá. Zvětšený průřez je ale příčinou většího hluku při nasávání. Společnost MANN+HUMMEL proto vyvinula akustický filtr s úsporou místa, který tlumí hluk stejně efektivně jako jinak běžné velkoobjemové rezonátory.

 

Jak funguje akustický filtr
Průměr sacího potrubí od společnosti MANN+HUMMEL je variabilní. Pomocí záklopky v nasávacím systému se průměr sacího potrubí pružně přizpůsobuje potřebě vzduchu motoru.Aby akustický filtr pracoval optimálně, využívají inženýři dvouproudové potrubí. Vedení sacího potrubí, které se doposud skládalo z jedné větve, je rozděleno stěnou na dva sací kanály. Jeden z těchto kanálů je trvale otevřený a zásobuje motor minimálním množstvím vzduchu. Množství vzduchu reguluje záklopka ve druhém kanálu, která šikovně využívá rozdílu tlaku před záklopkou a za ní, a proto si vystačí bez externího pohonu. Pokud motor potřebuje při nižším počtu otáček málo vzduchu, je záklopka uzavřená, protože první kanál sacího potrubí motor dostatečně zásobuje. Jakmile počet otáček motoru stoupne, například při zrychlení, vytvoří se před záklopkou a za ní rozdíl tlaku, který záklopku stále více otevírá. Tímto způsobem se k motoru dostane z druhého kanálu další vzduch navíc. Při maximálním počtu otáček je záklopka úplně otevřená – vzduch nerušeně proudí do válců.

 

Nízká úroveň hluku
Pomocí akustického filtru se k motoru dostane přesně tolik vzduchu, kolik je třeba. Hluk při ústí sacího potrubí zůstane díky přesně přizpůsobenému průměru v nasávacím systému na nízké úrovni. Akustický filtr dokonce snižuje jednotlivé hlukové špičky, především v oblasti nižšího počtu otáček. To potvrzují měření na válečkovém kontrolním zařízení společnosti MANN+HUMMEL. Toto nové řešení navíc šetří dva a půl litru prostoru využívaného pro tlumiče hluku (rezonátory), které jsou jinak třeba, čímž zůstává více místa v motorovém prostoru.

 

www.mann-hummel.com/mhcz
 

Kalendář akcí

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..