Google překladač: English Deutsch

Návštěvníci mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky IFA, který začíná v Berlíně 1. září 2006, budou moci na stánku společnosti Siemens zažít na vlastní oči nástup nové televizní éry. Mobilní televize, neboli televizní vysílání ve speciálním formátu pro příjem na mobilních telefonech, nabízí únik z nudy při čekání na autobus nebo vlak. Díky mobilní televizi od

mobileTV_13_72dpi_1353033.jpg

společnosti Siemens založené na přenosové technologii DVB-H již zákazníci telekomunikačních společností nemusejí být pouze pasivními příjemci televizních programů na svých mobilních telefonech. Díky službám jako je hlasování o nejlepší písničku totiž budou spotřebitelé moci ovlivnit podobu sledovaného vysílání. IPTV neboli televize po internetu s vysokým rozlišením (HDTV) předznamenává novou éru domácích multimédií s centrálním multimediálním zařízením v obývacím pokoji, které přijímá programy z internetu prostřednictvím DSL a je vybaveno intuitivním uživatelským rozhraním. Společnost Siemens na veletrhu IFA předvede fungování IPTV rozhraní na příkladu holandského operátora KPN.

Klasická televize stojí na prahu nové éry. Mobilní televize a IPTV nabízejí teleoperátorům možnost kompenzovat poklesy tržeb způsobené snižováním cen hlasových hovorů v bezdrátových a pevných sítích, stejně jako získat zákazníky díky nabídce nových multimediálních služeb. Společnost Siemens na veletrhu IFA 2006 představí možný způsob strukturování těchto nových služeb i technologie, na kterých jsou založeny.
Mobilní televize pomocí DVB-H
Hala 4.2, stánek 214

Mobilní televize na bázi přenosového standardu DVB-H umožňuje mobilním operátorům nabízet širokou škálu atraktivních služeb, jako například interaktivní televizní programy, které divákům umožňují účastnit se hlasování a průzkumů, přístup k informacím na internetu pomocí jediného kliknutí myši, interaktivní hry pro více hráčů, či aktuální dopravní zpravodajství s integrovanými navigačními systémy. Trh mobilní televize je zatím v počátcích, nicméně agentura pro výzkum trhu Informa předpokládá, že do roku 2011 bude na celém světě používat svůj mobilní přístroj jako interaktivní televizor na 210 milionů lidí, a zhruba deset procent všech mobilních telefonů bude mít vestavěný televizní přijímač.

Návštěvníci veletrhu IFA se budou moci přesvědčit, že řešení mobilní televize od Siemens již funguje - spolehlivě a ve vysoké kvalitě - v celé řadě běžných mobilních telefonů (např. BenQ-Siemens, LG, Samsung), stejně jako v kapesních počítačích PDA se speciálními kartami SDIO či v nejnovějších ultramobilních osobních počítačích (UMPC) značky Samsung s technologií Intel. Součástí berlínské expozice bude vysílání programů různých televizních stanic, včetně TRL, nt-v a Super RTL.

"Jedno je jisté: operátoři jeví velký zájem o nalezení nových zdrojů příjmu a získání nových zákazníků prostřednictvím atraktivních služeb s přidanou hodnotou. Prvotní výsledky pilotních provozů, například ve Španělsku, naznačují, že právě mobilní televize může splnit očekávání teleoperátorů a jejich zákazníků," uvádí Stefan Schneiders, odborník na mobilní TV společnosti Siemens.
http://www.siemens.cz/com

Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..