Google překladač: English Deutsch

bulbs.jpgUltramalé rezonanční struktury Nantenna jsou kolekcí velmi malých antén, které při správné stimulaci dokážou vyzařovat světlo. Zařízení jsou tak malá, že na plochu velikosti průřezu jemného lidského vlasu se vejde více než 600 rezonančních struktur Nantenna. Tyto struktury nevytváří teplo - pokud jedním z emitovaných barev není infračervené světlo. Osvětlení se odhadem podílí 20 procenty na celkové spotřebě elektřiny ve Spojených státech amerických. S rozžhavenými žárovkami, které vyplýtvají 95 procent na tvorbu tepla, je logická snaha více využívat úsporné fluorescenční a kompaktní fluorescenční zářivky (CFL).

Zástupci společnosti věří, že světelné emitory Nantenna mají v porovnání s CFL potenciál drasticky prodloužit životnost a snížit energetickou náročnost. Jejich efektivita je zhruba 25 procent versus 9 procent pro CFL. Co je ještě
důležitější, u rezonantních struktur se používá netoxický postup pokovování stříbrem, zatímco u CFL je používána rtuť, kterou lze ve větším množství klasifikovat jako "nebezpečný domovní odpad". Ten může při umístění na skládku způsobit problémy. To je velmi příznivé z hlediska životního prostředí.
http://www.appliedplasmonics.com

Kalendář akcí

<<  Květen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
162122
23242526272829
     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..