Google překladač: English Deutsch

Celkem 245 projektů už podali malí a střední podnikatelé ve Středočeském kraji do programů, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu průmysl a podnikání. Doposud byla přiznána finanční podpora sedmdesáti třem z nich, a to v úhrnné výši 244,5 milionů korun. Největší zájem mají podnikatelé o program Rozvoj. Z devadesáti pěti projektů podaných do tohoto programu byla podpora přislíbena zatím osmnácti firmám, což představuje dotace v celkové výši 160,2 mil. korun. Jednou ze středočeských firem, jíž byla dotace přiznána, je akciová společnost Polabské mlékárny, která se zaměřuje na výrobu tvarohů a tvarohových specialit. Z programu Rozvoj dostala téměř 18 milionů korun.

tvarohacek_1.jpg

„Peníze jsme použili na zakoupení balícího stroje na tvarohové dezerty. Nová technologie nám umožnila zkvalitnit obal a navázat tak lepší komunikaci se zákazníkem,“ uvedl ekonomický ředitel společnosti Roman Volejník. Zároveň dodal, že pokud se bude i nadále dařit rozšiřovat řady odběratelů, včetně těch zahraničních, povede tato investice ke vzniku dalších pracovních míst.

Nové znění programu s názvem „Rozvoj“ vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu jako pokračování prvního kola tohoto programu, spolufinancovaného ze strukturálních fondů EU, který byl vyhlášen vloni v létě a u českých podnikatelů vzbudil extremní zájem. Letos mohli podnikatelé přihlašovat své projekty od 1. května do 29. července. Pro další žadatele je však tento program vzhledem k vyčerpání přidělených prostředků prozatím uzavřen.

„V celé republice se do programu Rozvoj přihlásilo 757 firem a dotace byla zatím přiznána sto šesti projektům. Toto číslo však dál poroste, protože hodnocení žádostí pokračuje,“ upřesnil ředitel divize rozvoje podnikání Luboš Lukasík. Podnikatelé, kteří splní podmínky tohoto programu, budou moci na pořízení nových technologií, strojů, zařízení, licencí, patentů a know-how získat dotaci až do výše 40 % celkových uznatelných nákladů. Minimální výše podpory je stanovena na 1,5 milionu korun, maximální nesmí přesáhnout šest milionů.

V současnosti existuje i celá řada jiných programů, díky nimž mohou malí a střední podnikatelé, ale i jiné subjekty jako města, obce kraje či univerzity, čerpat peníze ze strukturálních fondů EU. Samotný Operační program Průmysl a podnikání nabízí kromě programu Rozvoj deset dalších programů, které pokrývají široké spektrum podnikatelských aktivit.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news