Google překladač: English Deutsch

Společnost Apple oznámila, že spolupracuje s leteckými společnostmi Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na integraci přehrávače iPod s palubními zábavními systémy. Těchto šest aerolinek začne svým pasažérům nabízet sedadla s konektory pro iPod, jejichž pomocí si budou moci přehrávače během letu dobíjet a také sledovat uložená videa na displeji opěradla před sebou. „Neexistuje lepší společník na cestování než iPod. Nyní cestující budou moci své iPody nabíjet během letu a dokonce sledovat filmy a televizní pořady z iPodu na displejích opěradel před sebou,“ řekl Greg Joswiak, viceprezident celosvětového marketingu produktů iPod. „Jsme nadšeni ze spolupráce s Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United na lepší podpoře pro uživatele iPodu během letu.“

ipod_nano09072005144257.jpg

Možnost připojení iPodu v letadle bude pro pasažéry Air France, Continental, Delta, Emirates, KLM a United k dispozici od poloviny roku 2007. Kromě toho Apple spolupracuje se společností Panasonic Avionics Corporation na vývoji palubního připojení pro iPod i pro další aerolinky.

Ekosystém přehrávačů iPod výborně prosperuje – pro iPod je k dispozici více než 3 000 doplňků od módních krytů až po reproduktorové systémy a více než 70 procent amerických automobilů modelového ročníku 2007 v současné době nabízí možnost připojení iPodu.

iPod spolu s aplikací iTunes má vedoucí pozici v revoluci digitální hudby, poskytuje nejlepší možnosti poslechu hudby na cestách, doma, v autě a teď i v letadle. S téměř 70 milióny prodaných kusů je iPod nejoblíbenějším přehrávačem digitální hudby a videa na světě a internetový obchod iTunes Store je největším online hudebním obchodem. Prodal už více než 1,5 miliardy písní. iTunes Store (www.itunes.com) nabízí přes 3,5 miliónu písní, 65 000 podcastů, 20 000 audioknih, 5 000 hudebních videoklipů, 250 televizních pořadů a přes 100 filmů od Walt Disney Pictures, Pixar, Touchstone Pictures a Miramax Films.

Společnost Apple ve druhé polovině sedmdesátých let minulého století odstartovala
v podobě počítače Apple II revoluci osobních počítačů a tuto svoji inovátorskou pozici upevnila v první polovině osmdesátých let uvedením počítačů Macintosh. V současné době Apple posiluje své místo významného inovátora prostřednictvím mnoha cenami ověnčených stolních a přenosných počítačů, operačního systému Mac OS X, iLife a profesionálních kreativních aplikací. Apple rovněž rozdmýchal revoluci v oblasti digitální hudby prostřednictvím přenosných přehrávačů iPod a internetového obchodu iTunes.

Společnost CZECH DATA SYSTEMS značku Apple zastupuje v České republice od roku 1996. Je členem nadnárodního společenství MDS Group (www.mdsholdings.com) zastupujícího společnost Apple v řadě dalších zemí.