Google překladač: English Deutsch

Společnost SAP AG v Praze oficiálně otevřela své další centrum sdílených služeb SAP Business Services Center Europe (BSCE). SAP BSCE se nachází v business centru Avenir Business Park a poskytuje služby v oblasti lidských zdrojů, financí a administrativy všem pobočkám SAP v Evropě, Africe a na Blízkém východě (EMEA). Nyní zaměstnává přibližně 132 zaměstnanců, kteří poskytují podporu pro sedmdesát zemí v 15 různých jazycích.

sap_1.gif

Při výběru vhodného místa pro BSCE společnost SAP analyzovala a hodnotila 18 evropských měst. Nakonec padla volba na Prahu, a to díky vysoce kvalifikované a flexibilní pracovní síle, rozvinuté telekomunikační a informační infrastruktuře, kulturní úrovni a stabilní politicko-ekonomické situaci.

„Přínos projektů tohoto typu nelze zúžit pouze na výši investic a počet pracovních míst. Strategické služby s sebou přinášejí špičkové know-how a posouvají Českou republiku mezi nejvyspělejší země, které jsou schopny vyvážet duševní práci,“ říká Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn, a upozorňuje:

„Strategií SAP je efektivně a účinně podporovat hlavní interní funkce - lidské zdroje, finance a administrativu v rámci globálního působení společnosti. Kromě služeb poskytovaných zaměstnancům SAP, bude BSCE sloužit jako významná „výkladní skříň“ pro klienty, v níž bude SAP ukazovat, jak „SAP pracuje na SAPu,“ prohlásil Claus Heinrich, člen představenstva SAP AG, a dodává: „Nové pražské centrum BSCE, které se může pochlubit vysoce kvalifikovanou pracovní silou, představuje klíčový milník na cestě k naplnění naší strategie.“

Společnost SAP má tři centra sdílených služeb. Jedno je ve Spojených státech a poskytuje podporu zaměstnancům SAP v severní a jižní Americe. Druhé je v Singapuru a spadá pod něj Asie a Tichomoří. Třetí centrum bylo otevřeno v České republice a jeho úkolem bude poskytovat služby zaměstnancům v oblasti Evropy, Afriky a Blízkého východu.

„V posledních letech je Česká republika stále lákavější lokalitou pro investice s vyšší přidanou hodnotou, tedy pro oblasti výzkumu, vývoje a služeb,“ říká Karolína Bočková, náměstkyně pro operativní řízení agentury CzechInvest, a doplňuje: „Naším cílem je získat maximum podobných projektů. Kromě ostatních výhod máme i propracovaný systém státní podpory – společnosti zde mohou získat dotaci na podnikatelskou činnost a dotaci na školení a rekvalifikaci zaměstnanců.“

Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news