Google překladač: English Deutsch

Svaz průmyslu a dopravy letos svůj tradiční Sněm odvysílá 5. října z virtuálního studia. Reaguje tak na aktuální epidemiologickou situaci a rostoucí počet nakažených onemocněním COVID-19. Obsah nejdůležitější akce Svazu průmyslu se nezmění. Svou osobní účast přislíbil i předseda vlády ČR Andrej Babiš. Členové Svazu průmyslu a dopravy se budou moct Sněmu aktivně zúčastnit díky speciálně připravenému webovému rozhraní.

SP lg 1

Prioritou Svazu průmyslu je při pořádání svého každoročního Sněmu dbát na bezpečnost a ochranu zdraví. Proto se ho rozhodl letos mimořádně přenést do online prostředí. Respektuje tím i přání ministerstva zdravotnictví, které vyzvalo firmy, svazy a asociace, aby nepořádaly hromadné akce. Členové Svazu průmyslu i veřejnost budou Sněmu moci sledovat u svých počítačů. Díky virtuálnímu řešení budou navíc členové Svazu moci s vládou diskutovat jako každý rok. Letos Svaz průmyslu a dopravy pořádá svůj Sněm již po 25.
„I v této nelehké době považujeme za důležité náš Sněm uspořádat. Chceme umožnit našim členům diskutovat s vládou o aktuální situaci. Jsem proto rád, že předseda vlády přijal mé pozvání a osobně přijde na Sněm do virtuálního studia. České firmy se chovají zodpovědně, omezují kontakty mezi zaměstnanci a nastavují speciální hygienická pravidla. Proto i my jdeme příkladem a náš Sněm zorganizujeme v bezpečném a hygienickém online prostředí," vysvětluje Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.
ISS 24519 54543„Osobní kontakt nic nenahradí, proto jsme do poslední chvíle doufali, že budeme Sněm moci zorganizovat tradičně v prostorách Veletrhů Brno. Aktuální epidemiologická situace nám v tom ale zabránila. Těšíme se, že v příštím roce bude Sněm opět zahajovat první den Mezinárodního strojírenského veletrhu, jako tomu bylo již 24 let," komentuje Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Členové Svazu průmyslu a dopravy se do virtuálního prostředí přihlásí pomocí unikátního kódu, díky kterému budou moct pokládat dotazy do diskuze formou chatu. Pro veřejnost bude kompletní Sněm přenášet Česká tisková kancelář na svých stránkách ceskenoviny.cz.

OBSAH VIRTUÁLNÍHO SNĚMU SE NEZMĚNÍ
Svaz na Sněmu zhodnotí uplynulý rok poznamenaný pandemií koronaviru a otevře otázku, jak dál. Vyhodnotí 15 výzev, které prezident Svazu průmyslu na loňském Sněmu předal předsedovi vlády. Zohlední přitom aktuální situaci. S vládou bude diskutovat, jak by měl stát podpořit firmy, i s využitím evropských programů obnovy, aby pomohl ekonomice z těžkého období.

I LETOS SVAZ PRŮMYSLU OCENÍ FIRMY A OSOBNOSTI PRŮMYSLU

Svaz průmyslu a dopravy opět ocení firmy za jejich odvedenou práci. Tradičně udělí cenu za rozvoj průmyslu a regionu, ocení úspěšnou malou a střední firmu a uvede jednu osobnost do galerie osobností průmyslu.
Novinkou letošního Sněmu je Cena za Průmysl 4.0. Svaz průmyslu ji vyhlásil na loňském Sněmu a na tom letošním ji poprvé udělí. Přihlásit se mohly firmy se zajímavým inovativním projektem spojeným s celkovou digitální transformací firmy nebo nasazováním jednotlivých prvků Průmyslu 4.0 v různých oblastech fungování firmy. Z přihlášených projektů vybrala vítěze 8členná odborná porota. Partnerem ceny je Česká spořitelna.

www.spcr.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news