Google překladač: English Deutsch

Bezkonkurenční sluchové pohodlí díky funkcím SoundSmoothing, Data Learning a e2e. Perfektní technologie v kompaktní formě – Siemens vyvinul novou produktovou řadu závěsných sluchadel, která nastavují nové standardy v oblasti sluchového pohodlí. Sluchadla Centra jsou vybavena novým, zcela automatickým systémem k potlačení krátkých rušivých

35694_Centra$01$300dpi$1373.gif

hluků, jako je například klapot podpatků nebo cinkání skleniček, a redukovat jejich intenzitu.

Funkce SoundSmoothing TM je schopna identifikovat a potlačit náhlé impulzivní hluky. Zároveň jde o první učící se naslouchátka. Díky funkci Data Learning TM jsou schopna zaznamenat nastavení hlasitosti, kterou uživatel preferuje, a podle potřeby ji na tuto úroveň upravit (spočítat optimální hlasitost). Další funkce – například bezdrátová technologie e2e, vylepšené potlačení zvuku větru a výjimečně citlivý systém zpětné vazby – nabízejí uživatelům nových naslouchátek Centra nepřekonatelné sluchové pohodlí. Naslouchátka Centra byla představena na výročním sjezdu Americké audiologické akademie v Minneapolis v dubnu 2006.

Když se uživatelů naslouchátek zeptáte na typické problémy, se kterými se setkávají, často zmiňují nepříjemné zážitky způsobené amplifikací náhlých hlasitých zvuků. To může používání naslouchacího systému velmi znepříjemnit. Siemens nyní vyvinul řešení tohoto problému v rámci nových sluchadel Centra. Testovací provoz ukázal, že inovativní funkce SoundSmoothing je schopna nabídnout lepší a přirozenější sluchové pohodlí.

Vůbec poprvé je integrovaná funkce SoundSmoothing schopna snížit amplifikaci tzv. impulzních zvuků, které jsou uživatele sluchadel velmi obtěžují. Tyto občasné krátké zvuky, které mohou být například způsobeny během jídla noži a vidličkami nebo cinkáním skleniček, lze nyní identifikovat a prostřednictvím funkce SoundSmoothing jsou zesíleny na příjemnou úroveň. Řeč tím není vůbec postižena a je celkově mnohem srozumitelnější než předtím.

Novou produktovou řadu Centra tvoří první sluchadla, která jsou schopna se naučit individuální preference hlasitosti uživatelů v rámci různých sluchových programů. Uživatel hlasitost manuálně upravuje dle potřeby v průběhu aklimatizačního období. Sluchadla Centra tyto změny nastavení hlasitosti registrují a při dalším nasazení naslouchacího systému je berou v potaz. Samozřejmě jsou zachycena další následná nová nastavení uživatele, například vzhledem k novým sluchovým požadavkům. Sluchadlo v učení pokračuje – je-li to zapotřebí, tak i každý den.

Další vlastností nových sluchadel Centra, nabízených společností Siemens, je optimalizované potlačení zvuku větru, které je lépe schopno korigovat i jeho nízkou úroveň. Dále se podařilo ještě dále vylepšit systém zabraňující zpětné vazbě. Pískající zvuky, které vznikaly v kritických situacích, například při žvýkání, objímání či nasazování klobouku, jsou již věcí minulosti.

Jednou z technologických vlastností, jež významně přispívá k novému sluchovému prožitku, je bezdrátová technologie e2e, která zajišťuje, aby měla sluchadla v obou uších možnost synchronizovat ve všech situacích své automatické úpravy.

Nová sluchadla Centra budou nabízena ve velkém výběru a stanou se tak nejširší produktovou řadou vůbec: počínaje nenápadným typem Central Life pro tzv. otevřené usazení a kosmeticky nenápadným modelem Centra S pro mírnou až střední ztrátu sluchu až po verzi Power v atraktivním designu s až třemi mikrofony pro závažnou až těžkou ztrátu sluchu. Portfolio zahrnuje i kompletní nabídku zvukovodních sluchadel.


Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává téměř 461.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Siemens nabízí svým zákazníkům ve 190 zemích inovativní technologie a komplexní know-how. Společnost byla založena před 155 lety a působí v oblastech informace a komunikace, automatizace a pohony, energetika, doprava, zdravotnictví a osvětlení. V obchodním roce 2004/2005 (skončil 30. září 2005) firma Siemens dosáhla obratu 75,445 miliard EUR a čistého zisku 3,058 miliardy EUR.
Zastoupení společnosti Siemens AG v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 14.000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2004/2005 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat téměř 54 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.
Více informací najdete na internetových adresách www.siemens.com a www.siemens.cz.